Основне призначення спальника — забезпечення тепла та комфорту під час сну в поході. Ці функції знаходяться в прямій залежності від конструктивних елементів спальника. Одні з них роблять спальні мішки теплішими, і це головна їхня характеристика, інші роблять їх зручнішими при використанні. Про найважливіші елементи спальника, які забезпечують збереження тепла, розповідаємо далі.

Що робить спальник теплим

Головним елементом спальника є утеплювач. Для його виготовлення застосовують такі матеріали:

  • Натуральні утеплювачі. Для утеплення спальників використовується пух птиці. Гусячий пух вважається найкращим утеплювачем з огляду на співвідношення ваги та теплоізоляційних властивостей. Застосування додаткової спеціальної обробки пуху допомагає зменшити його схильність вбирати вологу.

  • Синтетичні утеплювачі. Сучасні синтетичні утеплювачі виготовляються на основі тонких порожнистих волокон. Така структура дозволяє утримувати великий об'єм повітря, таким чином спальник ефективно зберігає тепло. Крім того, спальники з синтетичним утеплювачем добре тримають форму, легко перуться та швидко сохнуть.

Обидва матеріали надійно утримують тепло та забезпечують комфорт в поході. Вибирати між ними потрібно виходячи з власних потреб та особливостей використання.

Спальник Sierra Designs Nitro 800F 35 Regular

Які елементи конструкції впливають на збереження тепла

Зазвичай спальні мішки прошиті наскрізь зовнішньої тканини, утеплювача та підкладки. В місцях швів утворюються проколи від входу голки. Візерунки виглядають досить ефектно, але головне завдання, яке має виконувати прошивка — фіксація утеплювальних матеріалів. Тож крізь отвори, утворені проколами голки, тепло втрачається і спальник не в змозі забезпечити належну теплоізоляцію. Це так звані «холодні шви». Вже за температури нижче +15°C цей недолік стає досить помітним. Тому спальники із наскрізним простроченням краще використовувати тільки в теплу погоду.

Для запобігання втрати тепла застосовується технологія «теплих швів». При ній один шар утеплювача прошивається разом із зовнішньою тканиною, а інший – з підкладкою. Ці шви проходять зі зміщенням, а часом взагалі в різних напрямках — одні впоперек, інші вздовж.

Утеплювальна планка блискавки

Блискавка спального мішка — елемент, через який також втрачається частина тепла. Тому добре, якщо вона закрита планкою з ушитим утеплювачем. Для запобігання потрапляння тканини у блискавку уздовж планки додається захисна стропа. Цей елемент обов'язковий для спальників, які використовуються при температурі нижче -5°C.

Теплова діафрагма в шийному відділі

При простому стягуванні горловини та каптура неможливо запобігти втратам тепла. Ущільнювальна кругова планка в зоні плечей надійно прикриває плечі та шию. Такий елемент зберігає тепло та не надто збільшує вагу спорядження. Тому його наявність бажана навіть у літніх моделях спальників, які можуть чудово виконувати свої функції при нульових температурах.

Як ще можна зберегти тепло

Для підвищення теплоізоляційних властивостей спальника можна використовувати підкладку-вкладиш. Ця деталь спроможна підвищити температуру до 5°, дозволяючи використовувати спальний мішок в різних температурних умовах. Крім того, вона мінімізує зношення і допомагає зберегти чистоту.

Спальний мішок — один з основних елементів спорядження, який забезпечує комфортний та безпечний відпочинок в поході. Тому його слід вибирати особливо ретельно. Великий вибір спальників представлений в магазині Travelersclub, що дає можливість придбати модель, яка відповідатиме усім вимогам користувача.