Через великі інфраструктурні проєкти Україна підтримує імпорт та іноземних виробників, тоді як власна українська промисловість ледь вийшла на показники шестирічної давнини. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.
«За даними Держкомстату, промислове виробництво у 2021 році збільшилося на 1,1%. Та попри, на перший погляд, позитивну динаміку, приводів радіти немає. По-перше, обсяги промислового виробництва у 2021 році досягли рівня 2016 року та мінус 18% до 2013 року. По-друге, навіть це мізерне зростання має нестійку тенденцію: у другому півріччі минулого року 3 місяці спостерігалося зростання, а 3 місяці – падіння», - розповів Олександр Мазурчак.
За його словами, політика держави в сфері промислового виробництва не вселяє надії на якесь суттєве зростання показників у найближчі роки.
«Замість того, щоб зосередитися на імпортозаміщенні, стимулюванні експорту, розвитку індустріальних парків тощо, уряд закатує гроші в асфальт у рамках Великого будівництва. Ці великі державні проєкти дають мінімальну користь економіці, оскільки в них задіяні у великих обсягах імпортні будматеріали, зокрема, бітум, імпортна техніка, іноземні робітники», - наголосив співголова «Нашого краю».
При цьому Олександр Мазурчак додав, що в таких умовах швидкими темпами зростає трудова міграція. І на тлі подальшої деіндустріалізації, зупинки та закриття промислових підприємств через високі ціни на енергоносії трудова міграція продовжиться.
«За даними Нацбанку, у 2021 року від українських заробітчан до України надійшло $15 млрд. Це абсолютний рекорд за всю історію незалежної України. Однак додана вартість у цьому разі створюється поза українською економікою і ті $15 млрд надходжень від заробітчан могли б перетворитися на додаткові $70-80 млрд ВВП, якби українські громадяни працювали не за кордоном, а в Україні», - підкреслив співголова партії.
«Наш край» закликає уряд зупинити згортання промислового виробництва в Україні, що тягне за собою подальше падіння економіки, зубожіння населення, трудову міграцію.
У партії вважають за необхідне:
- розробити та затвердити конкретний перелік заходів щодо реалізації економічної політики, спрямованої на імпортозаміщення, стимулювання експорту, розвиток індустріальних парків, широке застосування локалізації тощо;
- сприяти забезпеченню українських підприємств енергоносіями за адекватними цінами, наприклад, через дотації, пільгові кредити, як це практикується в інших країнах (Болгарія, Чехія, Італія, Португалія).