Опікова хвороба, або ж гіпертермія - патологічний стан, при якому шляхом впливу на тканини людського тіла різних факторів (тепло, електрострум, хімічне та іонну вплив) виявляються пошкодження і відмирання фізіологічних функціональних тканин.

У світовій класифікації опіки діляться на 4 типи, в залежності від ускладнень.

1 ступінь - невелике почервоніння з мінімумом больових відчуттів. Зазвичай проходять самі через 2-5 днів.
2 ступінь - утворення невеликих бульбашок і поява в них прозорої в'язкої рідини. Зазвичай бульбашки проходять через 10 днів. Ні в якому разі не дозволяється розкривати їх самостійно, це може загрожувати утворенням рубців і вторинним зараженням.
3 ступінь - некроз поверхневих тканин з утворенням рубців. Поява почорніння шкіри прилеглих тканин.
4 ступінь - глибокий некроз і обвуглювання тканин аж до кісткової основи.

3 і 4 ступеня лікуються хірургічно. При отриманні сильного опіку слід негайно звернутися до лікаря-фахівця.

Народні поради в лікуванні опіків

Усе про лікування народними засобами - http://healthday.in.ua/.

Перше, що необхідно - остудити холодною водою пошкоджену ділянку шкіри.

Подальшою ж тактикою можна вибрати наступні народні поради:

  1. Натерту або дрібно порубану свіжу картопля. Помістити на невелику марлеву серветку і прикласти до пошкодженої ділянки.
  2. Міцно заварений чорний чай, охолоджений до температури 10 градусів. Чай надає загоювальний вплив на епідерміс шкіри, а також заспокоює роздратування і знижує больові відчуття.
  3. Великою популярністю серед пасічників користується бджолиний віск. Достеменно невідомо, як віск діє на пошкоджену ділянку шкіри, але є припущення, що лікувальний вплив виявляється завдяки повному і щільному покриттю воском гіперемійовану шкіру, внаслідок чого запобігає повторне ушкодження ураженої ділянки шкіри.
  4. Не меншою популярністю користується звичайне масло. Діючи так само, як і віск, масло залишається тонким шаром на шкірі, перешкоджаючи вторинному пошкодженню і притоку кисню до тканини. Однак лікарі не рекомендують користуватися маслом при опіках, адже через відсутність припливу кисню можливе тривале загоєння тканин, а також приєднання вторинних інфекцій.

Дані поради застосовні до опіків, отриманих шляхом термічного впливу. При опіках, отриманих внаслідок ураження струмом або хімічною речовиною, варто невідкладно звернутися до фахівців.