Україна отримає від США 3 мільярди доларів
Нещодавно umn.ua писав, що МВФ анонсував отримання Україною позик і гарантій на значну суму. Наразі Міністерство економіки України підписало з експортно-імпортним банком «Ексімбанк» США меморандум про взаєморозуміння, за яким державний банк США виділить гарантії на 3 млрд доларів на експорт в Україну товарів і послуг.
Меморандум підписали міністр економіки Олексій Любченко та виконавчий президент Ексімбанку США Джеймс Барроу. Головна мета підписання меморандуму – зміцнення економічного співробітництва між Україною та США. Наступним кроком став візит президента України до США, під час якого була обговорена низка питань щодо економічного партнерства України та МВФ.
Президент України Володимир Зеленський назвав перший транш на суму 2,7 млрд доларів, отриманий в межах СПЗ, чудовим подарунком до 30-річчя Незалежності. Також він нагадав, що для країни дуже важлива співпраця з МВФ, і тому Україна продовжує впроваджувати реформи задля отримання нового траншу в межах поточної програми stand-by.
В рамках співробітництва Мінекономіки України та «Ексімбанк» планують продумати варіанти використання гарантій на короткий та на довгий строк, а також прямих позик «Ексімбанку» на загальну суму 3 млрд доларів.
Ці гроші призначаються:
- на оборонне озброєння;
- у держбюджет;
- на поповнення золотовалютних резервів України.
Обмежень щодо кількості угод немає, що надає можливість у майбутньому отримати фінансування більшого розміру, ніж зазначена вище сума, і реалізувати більше проєктів.
Мінекономіки України підкреслює, що співпраця з «Ексімбанк» США стратегічно важлива, тому що здатна стати опорою на шляху розвитку України та співпраці з державами ЄС та міжнародними фінансовими інститутами.
В рамках підготовки до підписання меморандуму були проведені спільні консультації, під час яких розглянули проєкти з безпекової та економічної трансформації України, декарбонізації, реалізації інфраструктурних проєктів. За словами міністра економіки України, США підтримують такий розвиток нашої країни та зацікавлені у розвитку різноманітних амбітних проєктів в Україні за участі американських компаній.
Україна – не єдина країна, яка отримає підтримку від МВФ. Рада керівників МВФ ухвалила рішення розподілити спеціальні права запозичення (СПЗ) між країнами, які постраждали від пандемії коронавірусу, на загальну суму 650 млрд доларів США. Це найбільший розподіл СПЗ в історії Фонду.
За словами Крісталіни Георгієвої, директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду, СПЗ задовольнить довгострокову потребу цих країн в резервах, зміцнить довіру та сприятиме стабілізації світової економіки. Але особливо цей крок допоможе тим країнам, яким важче впоратися з наслідками кризи, спричиненої коронавірусом.