Концепція розумного сільського господарства полягає в обстеженні підприємства та зборі інформації про наявну техніку, вирощуваних культур та інших чинників, які вносяться в програмне забезпечення, тим самим створюючи інформаційну базу.
Потім фахівці профільних компаній, наприклад, Trimble Україна, що працюють у системі точного рільництва, дають рекомендації щодо оснащення техніки автопілотами та іншими різновидами обладнання, після чого приступають до обстеження полів і створення їхніх контурів.
Контроль виконання завдань
На базі супутникових знімків, з урахуванням результатів агрохімічного обстеження, та інших даних отримують мапи неоднорідностей із різними зонами родючості, які надалі використовують у формуванні мап-завдань. Фахівці завжди володіють необхідною інформацією про стан земельного банку, яку можна переглянути в мобільному додатку або браузері комп’ютера, доповнити фотографіями, відео, замітками про ті чи інші захворювання, шкідників і оперативно поділитися з фахівцями інших підрозділів.
Видаються завдання для механізаторів віддалено. Щоби приступити до виконання, оператор отримує задані параметри — обсяг робіт, норма внесення, погодні умови. Під час виконання завдання відповідальний фахівець контролює хід виконання оператором завдань і відстежує якість виконаних операцій на полях. Основна перевага систем точного рільництва полягає в ефективному контролі за виконанням усіх агротехнічних заходів.
Центри моніторингу та контролю
Нині великої популярності набувають спеціалізовані центри моніторингу та контролю на базі господарств. Питання простою техніки найбільш актуальне для господарств. Стислі терміни для виконання заходів із вирощування культур вимагають ефективного використання машин. Програмне забезпечення дає змогу розв’язати цю проблему. Якщо трактор простоює, то це легко відстежити в програмі.
У процесі роботи аналізується інформація про лінії навігації, стан посівів та обсяги виконаних робіт. Керівник господарства або головний агроном отримують точний аналіз, на основі якого стає зрозуміло, скільки вкладено коштів і яка віддача отримана. Аналіз врожайності та супутникові знімки дають можливість бачити, як можна оптимізувати витрати.
У процесі цієї роботи накопичується великий обсяг інформації, а за підсумками всіх робіт створюються звіти, які можна видрукувати. Утворена база даних інтегрується з бухгалтерськими програмами та іншими системами обліку. У такий спосіб можна розрахувати рентабельність і переглянути підходи, а інформацію про різницю між вкладеними коштами та отриманим прибутком можна використовувати для розвитку господарства.