Створюючи веб-сайти, крім самої мови Javascript, необхідно розуміти HTML-код та основи CSS.

Застосування

JavaScript - це високорівнева динамічна мова. Найчастіше використовується при створенні веб-сторінок, забезпеченні інтерактивності сторінок та обробці подій, перевірки форм або побудові елементів навігації. Ще використання мови JavaScript полегшує використання такої бібліотеки, як jQuery. Варто зазначити, що використання бібліотеки не повинно замінити знання самої мови. А на цьому сайті ви можете отримати багато корисної інформації на цю тему.

У великих проектах варто скористатися перевагами статичного набору тексту та більш приємним об'єктно-орієнтованим програмуванням у TypeScript, що є своєрідним накладанням на JavaScript. Крім того, у таких випадках також варто використовувати фреймворки побудови додатків, такі як Angular, React або Vue, які значно полегшують роботу.

Javascript також можна використовувати для створення браузерних ігор, і одним з популярних фреймворків для цієї мети є Phaser. Завдяки платформам можна створювати повноцінні крос-платформні програми / ігри, використовуючи лише веб-технології (HTML, CSS, JS ...). JavaScript також можна використовувати на стороні сервера (бекенд) завдяки Node.js

Рівень складності

JavaScript - це дуже проста мова для початку вивчення програмування, тим більше, що це мова високого рівня, і все, що вам потрібно для написання коду, - це блокнот і браузер - не потрібно компілювати код. Однак для початківців може бути проблематично, що один і той же код може працювати по-різному в різних браузерах. На щастя, ці відмінності повільно зникають із розвитком браузерів та завдяки динамічному процесу стандартизації.

JavaScript - це однопотокова мова, що в основному означає, що одночасно може виконуватися лише одна операція. У випадку великих додатків це може бути проблемою, оскільки інші операції будуть заблоковані. Звідси необхідність введення асинхронності в мову, а отже - у двох словах - можливість виконання операцій "у фоновому режимі" без необхідності чекати їх результату. Це дозволило використовувати такі методи, як Ajax (неблокуючий зв’язок із сервером для отримання додаткових даних), але ввело цілий новий клас проблем, пов’язаних з тим, що був порушений порядок виконання коду (невідомо, коли асинхронні операції повернуть свій результат).

Налагодження JavaScript не таке вже й складне. Тим більше, що браузери мають вбудовані інструменти для розробників, які допомагають вирішити більшість проблем без використання Інтернету та документації. Це фундаментальна навичка, якій слід навчитися з самого початку.

Чим більший додаток, тим складніше його правильно підтримувати. Розділення коду на модулі, застосування відповідних шаблонів дизайну та дотримання передових практик допоможуть у цьому.

JavaScript - це величезна і динамічна екосистема з безліччю бібліотек і фреймворків для вирішення подібних проблем, тому спочатку вона може бути складною.

Підсумовуючи, вивчення JavaScript само по собі досить просте, але оволодіння мовою та екосистемою вже ставить вимоги.

Майбутнє мови

JavaScript стосується веб-програмування, і це навряд чи зміниться. Це мова програмування, що дуже динамічно розвивається, особливо завдяки тому, що постійно з'являються нові бібліотеки і фреймворки, що розширюють її можливості.