Обприскувач - прилад, який використовується для хімічного захисту та підживлення сільськогосподарських культур, дерев і кущів. У базовій версії він складається з робочого бака для рідини, насоса і розпилювача або набору форсунок. А про те, що таке No Till технология ви дізнаєтеся, перейшовши за посиланням.

Історія розпилювачів

Початки використання обприскувачів у сільському господарстві датуються приблизно 1880 роком, але динамічний розвиток компаній, що займаються їх виробництвом, і поява все нових і нових типів обприскувачів відбувалися в 20 столітті.

Типи розпилювачів

За призначенням або способом транспортування обприскувачі можна розділити на кілька груп:

  • самохідні – обприскувачі, які самі є транспортними засобами – не потребують причеплення, наприклад, до трактора. Вони мають власний привід і систему рульового управління;
  • причіпні польові обприскувачі - обприскувачі, що використовуються при вирощуванні сільськогосподарських культур, які з'єднуються з трактором гаком і буксируються за транспортним засобом. Ці розпилювачі можуть мати різне розташування форсунок, завдяки чому можна, наприклад, виконувати розпилення вертикально;
  • садові – обприскувачі, які використовуються для обприскування дерев і кущів. Для них характерна висока висота обприскування, що дозволяє досягати найвищих частин рослин, що вирощуються в саду.
  • садово-городні – це різновид невеликих обприскувачів, які найчастіше використовуються під дрібні посіви. До їх переваг можна віднести ергономічність форми, невеликі габарити і зручність експлуатації.

Застосування в сільському господарстві

Зараз дуже широко використовуються розпилювачі. Серед основних застосувань можна назвати обприскування для захисту рослин гербіцидами, боротьби з комахами, паразитами та грибками, захисту від різних видів збудників. Більше того, для підживлення посівів рідкими добривами використовуються також обприскувачі, перевагою яких є набагато краще поглинання, а значить, добрива такого типу застосовуються все частіше. Розпилювачі також використовуються для внесення інших агрохімікатів, таких як засоби для росту рослин або допоміжні речовини - препарати, що покращують засвоєння, наприклад, добрив.