
Пандемія змусила багатьох людей перейти на віддалену роботу, інших зачепила фінансова криза, ціни на електроенергію зростають, а компенсації немає. У такій ситуації варто уважніше подивитися на рахунки за електроенергію. Якщо вам здається, що ви платите занадто багато, а інший постачальник електроенергії пропонує вигідну угоду, варто це змінити. Наприклад, за посиланням ви можете ознайомитись з такою пропозицією. Давайте подивимось, як це зробити поетапно.
Якщо ви вирішуєте самостійно змінити постачальника електроенергії, ви повинні пам’ятати про кілька важливих питань:
- споживачі електроенергії не несуть витрат на можливу заміну лічильника електроенергії;
- правила закупівлі електроенергії регулюються Законом про енергетику, який вказує, що споживачі мають право купувати електроенергію у постачальника за своїм вибором. Це можливо тому, що оператори систем розподілу, тобто підприємства, що володіють інфраструктурою передачі, були зобов’язані надавати цю інформацію іншим постачальникам;
- якщо ви роздумуєте про зміну продавця, варто почати з порівняння постачальників, які працюють у вашому регіоні. Веб-сайти, що пропонують порівняння цін на електроенергію допоможуть вам у цьому. Краще використовувати більше одного, оскільки ціни, отримані на кожному з веб-сайтів, пропонуючих порівняння, можуть відрізнятися.
Порівняння цін дозволить знайти пропозиції з найдешевшої енергією. Однак ціна на енергію - не єдиний фактор, який слід враховувати при прийнятті рішення про зміну постачальника.
Як вибрати постачальника електроенергії?
Перш за все, давайте почнемо з перевірки, чи працює даний продавець в вашому регіоні. Як перевірити? ;Ввівши поштовий індекс, ви автоматично побачите тільки ті пропозиції, які доступні в вашому регіоні. По-друге, вам потрібно подумати про те, чого ви чекаєте після зміни продавця. Ви піклуєтеся про заощадження, більш зручне обслуговування або просто про інші способи розрахунків?
Дешевша енергія від альтернативного постачальника електроенергії
Залежно від того, чи ведете ви нічний, вихідний або звичайний повсякденний спосіб життя, можна підбирати тариф на електроенергію під себе. Це не обов'язково повинна бути єдина ціна на енергію на весь день. Ви можете прийняти рішення про дві або навіть три ціни на енергію. Якщо ваш нинішній постачальник не пропонує двозонний або трьохзонний тариф, можете пошукати іншого. Варто знати поточну ціну на електроенергію і ваше споживання, щоб тариф найкраще відповідав вашим потребам. Коли ви дізнаєтеся про ставки в рахунку, які відносяться тільки до комісій продавця, можете пошукати пропозицію, яке дозволить вам заощадити. Не завжди потрібно міняти свій спосіб життя. Новий постачальник може запропонувати нижчу ціну на енергію, завдяки чому ви зможете щорічно заощаджувати в домашньому бюджеті.