Для більшості людей тренування пов’язані з бігом на довгі дистанції, їздою на велосипеді або підйомом тяжкості. Серед широкого спектру заходів, організованих у фітнес-клубах, все більшою популярністю користується пілатес, особливо серед жінок, які мають на меті розтягнути м’язи, піклуватися про здоров’я хребта та зробити тіло більш гнучким. На сайті https://vilnastretching.com/ ви можете домовитись про заняття пілатесом у зручний для вас час.

Одним з найцікавіших методів навчання, який все більше цінується як початківцями, так і просунутими людьми, є пілатес

Що таке пілатес?

Пілатес - це система тренувань, яка використовує різні форми фізичної активності, такі як йога, балет, розтяжки та силові тренування. Його основне завдання - поліпшити гнучкість і силу м’язів, а також рівновагу та усвідомлення свого тіла. Сучасний підхід до пілатесу спрямований на зміцнення м’язів без надмірного їх нарощування. Свідоме напруження та розслаблення м’язів під час руху разом із правильним використанням діафрагми та диханням сприяє зміцненню ослаблених структур та розслабленню надмірно напружених. Усі ці дії перетворюються на отримання правильної постави тіла, запобігання травмам і болям у спині та зниження рівня стресу.

Для кого призначений пілатес?

Передбачається, що пілатес призначений для жінок, які не хочуть втомлюватися і потіти під час тренувань. Це необґрунтована думка, адже ця форма вправ може бути надзвичайно вимогливою навіть для просунутих спортсменів, і ефект від її виконання піде на користь не тільки жінкам, але особливо чоловікам, які до цього часу тренувались лише силою, та професійним спортсменам. Завдяки спокійним і контрольованим рухам, літнім людям і тим, хто повертається до активності після травми, слід займатися пілатесом. Буде непоганою ідеєю включити цю форму руху до плану тренувань людей, які борються з болями в спині через можливість зосередження на роботі глибоких м’язів та покращення стабілізації.

Переваги - глибокі м’язи

Основною перевагою пілатесу є зосередження на роботі глибоких м’язів, які відповідають за стабілізацію організму та запобігання травм. Більшість людей, які займаються будь-якою формою фізичної активності, при тренуванні зосереджуються на роботі поверхневих м’язів. Розвиток видимих ​​структур призводить до утворення м’язового дисбалансу. У цій ситуації, незважаючи на сильні прямі м’язи живота або розгиначі хребта, підготовлені під час станової тяги або присідання, біль у поперековому відділі хребта все ще може бути проблемою. Це викликано ослабленням глибоких м’язів живота, множинних м’язів або сідниць, активація яких є центром більшості вправ з пілатесу. На сайті vilnastretching.com дізнайтесь більш докладніше.