Відома вчена-юрист, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Віолетта Коновалова померла 27 листопада на 97 році життя. Про це повідомили у виші.

Віолетта Коновалова - випускниця Харківського юридичного інституту (нині - Національний університет) 1949 року.

З 1953 року, після закінчення аспірантури, працювала в харківському виші.

У 1966 році захистила докторську дисертацію. Завідувала кафедрою криміналістики з 1982 по 1997 рік, до 2017 року була професором кафедри.

Головними напрямами наукових досліджень Віолетти Коновалової були основи загальної теорії криміналістики, криміналістичної тактики, юридичної психології. Віолетта Коновалова - перша жінка у світі, яка отримала звання доктора юридичних наук у галузі криміналістики. Професор Коновалова впровадила новий підхід до використання в криміналістичній тактиці досягнень логіки і психології, що відкрило нові можливості для слідчої та судової практики.

За свою роботу Віолетта Коновалова удостоювалася великої кількості нагород. Чотири рази ставала лауреатом премії імені Ярослава Мудрого (у 2001, 2003, 2006, 2017 роках). 

"Видатний учений і педагог Віолетта Омелянівна Коновалова зробила великий внесок у розвиток правової науки, юридичної освіти та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого", - повідомили в університеті.