Харківські проектувальники укриття привласнили 1,9 млн. грн. Суд зобов'язав повернути гроші до бюджету. Про це у прокуратурі.
Встановлено, що у травні 2023 року фаховий коледж у Харкові уклав із товариством з обмеженою відповідальністю договір на розробку проектно-кошторисної документації для будівництва бомбосховища. Ціна угоди була близько 2,1 млн грн. Однак замість створення нового проекту, підприємство скопіювало раніше створену документацію для укриття школи в Люботині і видало її за нову.
Судова експертиза встановила, що за умов повторного використання вартість проектних робіт мала складати лише 200 тис. грн.
Немишлянська окружна прокуратура Харкова подала позов до суду в інтересах держави до підприємства про стягнення збитків на суму близько 1,9 млн гривень. Господарський суд Харківської області задовольнив позов у повному обсязі.
Також у серпні 2023 року за вказаним фактом було розпочато кримінальне провадження. Стосовно директора ТОВ до Індустріального районного суду Харкова направлено обвинувальний акт за фактами:
- заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України) – від 7 до 12 років позбавлення волі;
- службового підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України) – штраф 34 000 грн до 68 000 грн або обмеження волі на строк до трьох років.
Триває судовий розгляд.







