У Харківській області псевдогазовики вимагають у людей гроші та погрожують відключити газ. Про випадки вимагання минулого тижня надійшли скарги від мешканців Балаклійської, Ізюмської, Чугуївської, Лозівської та Красноградської громад, попереджає Харківська філія "Газмережі".

Схема шахрайства виглядає так: невідомі особи під виглядом газовиків приходять до осель і пропонують за гроші оформити акт перевірки димоходу без фактичного виконання робіт. При цьому зловмисники погрожують відключенням газопостачання в разі відмови.

Харківська філія "Газмережі" наголошує, що її фахівці не мають відношення до цих оголошень і не надають послуг з обстеження димових і вентиляційних каналів. "Газмережі" закликають не довіряти сумнівним "попередженням" і завжди перевіряти посвідчення осіб, які приходять для обстеження газового обладнання.

Перевіркою та ремонтом димоходів і вентиляційних каналів займаються спеціалізовані організації, які мають на це відповідні дозволи. У разі непридатності ДВК за актом обстеження, газова компанія тимчасово припиняє газопостачання до усунення несправності. Поновлюється воно після надання актів про усунення проблем.

Припиняти та відновлювати газопостачання мають право виключно працівники "Газмереж", одягнені у спецформу і з посвідченнями. Газова компанія рекомендує клієнтам бути пильними та негайно звертатися до правоохоронців при спробах шахрайства з боку псевдогазовиків.

Навіщо перевіряти димоходи - читайте тут.

Як переконатись у надійності обраної організації:

  • наявність дозволу у обраної організації на перевірку димовентканалів від Державної служби України з питань праці;
  • наявність службових посвідчень у працівників обраної організації, які безпосередньо виконуватимуть роботи;
  • затверджений перелік робіт та кошторисна вартість перевірки;
  • фактичне виконання робіт згідно затвердженого переліку робіт і їх кошторисної вартості.