Харків'янка за 4 тисячі гривень коригувала удари РФ по Харкову. Саме вона навела ракетний удар на вулицю Сковороди (раніше вул. Пушкінська) у січні 2024 року та по інших житлових масивах міста. Тепер їй загрожує довічне ув'язнення, повідомили у прокуратурі.

На початку січня цього року безробітна 34-річна жінка, раніше судима, встановила контакт з представником російської спецслужби через телеграм. Вона отримала завдання збирати розвідувальні дані про місця та наслідки обстрілів Харкова.

Жінка таємно фіксувала наслідки атак, фотографуючи та знімаючи відео, які потім надсилала російському куратору. Крім того, вона збирала інформацію про маршрути пересування підрозділів ЗСУ та української техніки в місті.

24 січня, після масштабної ракетної атаки по Київському та Холодногірському районах Харкова, коригувальниця, видаючи себе за "небайдужу харків'янку", фіксувала наслідки обстрілу для ворога. Нагадаємо, що внаслідок цієї атаки було пошкоджено наукову установу, житлові будинки та об'єкти цивільної інфраструктури, тоді постраждали 9 людей, серед яких 4-річна дівчинка.

За свою "роботу" колаборантка отримала 4150 гривень. На початку лютого правоохоронці затримали жінку в Харкові. Наразі вона перебуває під вартою.

Розгляд справи відбудеться у Київському районному суді Харкова. За державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану, обвинуваченій загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічне ув'язнення з конфіскацією майна.