Мер Харкова очікування від мирних переговорів. Він заявив про підтримку українських переговорників та всієї української команду, яка працює над справедливим, тривалим і гарантованим миром.
«Для нас це не політика і не дипломатичні формулювання - це життя наших людей. Це світло у вікнах, тепло в оселях, спокій батьків за своїх дітей. Ми знаємо справжню ціну миру», - заявив мер.
На його думку, Україні необхідний міцний мир, а не тимчасове перемир'я.
«Світ уже бачив «тимчасову тишу», що не ставала миром. Ірак, Палестина - перепочинки там завершувалися новими хвилями насильства. Україна має власний урок 2014–2022 років: неповні рішення не завершують війну, вони її відкладають. Харків і прифронтові громади не вірять у декларації. Ми віримо у гарантії, які можна відчути: коли захищені люди, коли працює місто, коли завтра можна планувати майбутнє без страху. Нам не потрібна пауза між тривогами. Нам потрібен мир, який тримається міцно. Компроміси можливі. Ілюзії - ні», - вважає Терехов.
За оцінкою харківського мера, гарантії безпеки для України мають бути такими, щоб нова агресія втратила сенс.
17-18 лютого у Женеві пройшов черговий раунд тристоронніх переговорів про мир в Україні за участю представників України, США та РФ. Президент України Володимир Зеленський наголосив на прогресі у військовому напрямку переговорів, але не в політичному.







