Харків отримав 6 міні-ТЕЦ, які можуть виробляти світло і тепло. Про це повідомили в Міністерстві відновлення України.

Такі установки теплопостачальне підприємство в Харківській області отримало ще в березні. Після обстрілів енергетичної інфраструктури області 22 березня всі установки продовжили виробляти тепло та електроенергію для об'єктів критичної інфраструктури та багатоквартирних будинків.

Загалом закупили 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. Запуск у роботу всіх установок, потужністю від 50 кВт до 1500 кВт, забезпечить стабільне теплопостачання для більш ніж 1 млн жителів багатоквартирних будинків і близько 1 000 соціальних об'єктів незалежно від планових або аварійних відключень світла.

Також Харківська область, у якій зараз застосовують віялові відключення світла, отримує допомогу з інших регіонів України.

Київська область відправила на Харківщину ще два генератори потужністю 520 і 800 кВт. Попередню партію обладнання передали минулого тижня. Це 13 потужних генераторів від 10 до 22 кВт.

Богуславська громада Київської області збирає пауербанки для харків'ян. Крім того, Богуславська міськрада передає два генератори потужністю 3,5 кВт.

Черкаська область формує пакет допомоги для Харківської області: близько 20 генераторів різної потужності, акумулятори, пауербанки та інші електроприлади.

Хмельницька область передала 50 генераторів і 5 тонн палива Харкову. Там формують нову партію подібних вантажів.

З 22 березня 2024 року війська РФ посилили обстріли Харкова: б'ють по житлових будинках, школах, підприємствах та об'єктах енергетичної інфраструктури. ТЕЦ-5 після обстрілу не може виробляти тепло та електроенергію. Введено графіки відключення світла.