Харків'яни отримають гроші до Дня незалежності. У Пенсійному фонді розповіли, хто має право на виплати і про які суми йдеться.

►Особам з інвалідністю, отриманою через війну, та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, - виплатять:

  • I групи - 3 100 грн;
  • II групи - 2 900 грн;
  • III групи - 2 700 грн.

►Учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, що народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, виплатять

  • 1 000 грн.

►Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, виплатять

  • 3 100 грн.

►Членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, виплатять

  • 650 грн.

►Учасникам війни та колишнім в'язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога виплатять

  • 450 грн.

Перший заступник начальника обласного управління Пенсійного фонду України Галина Баєва повідомила "Суспільному", що на Харківщині виплати отримають близько 40 тис. осіб.

Пенсіонери, які мають право на таку виплату, отримають її разом із пенсією.

Гроші на виплату допомоги військовослужбовцям та іншим особам, які належать до ветеранів війни, проходять службу і не є пенсіонерами, Пенсійний фонд перерахує на рахунки військових частин, установ, організацій, де особи проходять службу. 

Іншим особам, які мають право на виплату, але водночас не є пенсіонерами та/або не перебувають на службі, допомога виплачується після їхнього звернення до Пенсійного фонду. Необхідно надати документи, що підтверджують право на виплату, та дані про поточний рахунок у банку.