Міністерство оборони України надало роз'яснення щодо оновлення або неоновлення військово-облікових даних до 16 липня 2024 року. Це можна зробити через ТЦК та СП, ЦНАП або в застосунку "Резерв плюс".
Розглянемо ситуацію для обох категорій громадян.
Для тих, хто оновив дані:
Громадяни, які вчасно оновили свої військово-обл…
У Харкові дешевшають квартири, особливо на вторинці. Про це свідчать результати дослідження ринку нерухомості Харкова станом на червень 2024 року, проведеного порталом нерухомості ЛУН.
Експерти відзначають, що ціни на новобудови залишаються відносно стабільними, з незначними змінами в різних сегментах. Але вторинка та ринок оренди демонстру…
У побуті харків'яни здебільшого використовують російську та українську мови, а серед релігійних конфесій найпопулярнішими є УПЦ Київського патріархату та ПЦУ. Більша частина харків'ян - це люди низького достатку і лише близько половини дорослих містян має роботу. Такі результати соціологічних досліджень, які у квітні-травні 2024 року п…
Перевірки ВПО проходять у Дергачівській громаді Харківської області. Представники соцзахисту перевіряють учасників програми "Прихисток".
"Прихисток" поширюється на українців, які безкоштовно розміщують у себе переселенців. За кожну людину зі статусом ВПО можна отримати 900 гривень щомісяця (раніше сума становила 450 грн. щомісяця). Ці гроші вважаються компенсацією витрат на послуги ЖКГ, але витрачати їх можна на власний розсуд. Головна вимога програми - постійне проживання переселенців у приймаючої сторони.
У Дергачівській громаді зареєстровано 85 осіб, які розмістили у себе 201 переселенця. 8 листопада було перевірено 4 будинки. Господарів одного з них позбавили статусу учасника програми - переселенців у будинку не виявилося.
У мерії Дергачів зазначили, що такі перевірки проводитимуть регулярно.
Як власнику житла отримати компенсацію за переселенців:
не пізніше наступного дня подайте заяву до органів місцевого самоврядування (виконавчого комітету), вказавши дані кожного переселенця і прикріпивши копії їхніх документів;
зверніться до виконкому сільської, селищної, міської ради для отримання грошової допомоги.
Умови для учасників програми "Прихисток":
відсутність у власника житла заборгованості з оплати комунальних послуг;