Сьогодні, 9 квітня, близько 11:40 у Київському районі Харкова сталася масштабна пожежа. Горів очерет, який підпалили місцеві мешканці, повідомили в ДСНС.

Вогонь охопив чагарники, суху траву та очерет на площі понад гектар.

Пожежним вдалося запобігти розповсюдженню полум'я на житлові квартали. О 13:05 пожежу вдалося локалізувати, а о 15:25 - повністю ліквідувати.

Чим небезпечне випалювання

Випалювання трави та очерету призводить до непоправних наслідків і становить серйозну загрозу для населених пунктів. Такі дії можуть спричинити швидке розповсюдження вогню, особливо в суху та вітряну погоду. Полум'я легко переходить на прибудинкові території, лісосмуги, господарські будівлі чи створює серйозну загрозу життю та здоров'ю людей.

Окрім прямих руйнівних наслідків, пожежі на відкритих територіях сильно забруднюють повітря шкідливими димами, завдаючи шкоди довкіллю. Вогонь також знищує природні біотопи та місця існування багатьох видів тварин і рослин.

Які штрафи та покарання загрожують паліям трави

► За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:

  • від 3 060 до 6 120 грн – для громадян;
  • від 15 300 до 21 420 грн – для посадових осіб.

► За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:

  • від 6 120 до 12 240 грн – для громадян;
  • від 21 420 до 30 600 грн – для посадових осіб.

► Є й кримінальна відповідальність. Це передбачено ст. 245 Кримінального кодексу України.

Так, за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:

  •  від 91 800 до 153 000 грн;
  • або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;
  • або позбавлення волі на той самий строк.

► За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, палія можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.