У Харківській області — черговий випадок шахрайства з програмою «єВідновлення». Як повідомили в прокуратурі, мешканка Ізюма видала чужий зруйнований будинок у селі Заводи Ізюмського району за свій.

Для реалізації схеми жінка до звіту про технічне обстеження додала фото зовсім іншого будинку, у якого був «потрібний ступінь» руйнування. Будинок заявниці мав лише незначні пошкодження і підлягав ремонту.

Згодом жінка подала заяву на отримання житлового сертифіката. На підставі підроблених документів було прийнято позитивне рішення.

У травні 2024 року жінка отримала житловий сертифікат на суму майже 1,8 млн грн, які витратила на купівлю квартири в Ізюмі.

Їй повідомлено про підозру у шахрайстві, вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190 КК України). Правоохоронці перевіряють можливу причетність голови комісії до злочину.

Це далеко не поодинокий випадок шахрайства з програмою «єВідновлення» у Харківській області. Люди додавали фото зруйнованих до війни будинків, отримували компенсацію за чужі будинки тощо. А в 2023 році екс-чиновник Ізюмської міської військової адміністрації порадив місцевій мешканці самостійно зруйнувати свій будинок, щоб отримати компенсацію.