Що таке Оттавська конвенція?
Оттавська конвенція, офіційно відома як Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва та передачі протипіхотних мін і про їхнє знищення, була ухвалена 18 вересня 1997 року в Осло і відкрита для підписання в Оттаві 3 грудня того ж року. Вона набула чинності 1 березня 1999 року. Цей міжнародний…
Літо у великому місті може бути справжнім випробуванням. Високі температури, розпечений асфальт і задуха в громадському транспорті створюють непрості умови для життя. Однак із правильним підходом можна мінімізувати дискомфорт і зберегти здоров'я та гарний настрій. У цій статті ми розберемо практичні поради, як впоратися зі спекою в мегаполісі.…
З початку повномасштабного вторгнення харківські виші опинилися під ударами: від обстрілів постраждали 23 із 24 держаних закладів. Один із найбільших університетів Харкова – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (ХПІ) - пережив понад 50 прильотів. За попередніми оцінками ректора Євгена Сокола,…
Євросоюз погодив план щодо скасування віз для України
Європейський Союз (ЄС) погодив текст плану дій щодо скасування віз для України. Про це повідомив "УНІАН" з посиланням на представника дипломатичної служби ЄС. "Текст узгоджений європейською стороною. Він буде представлений Україні і, сподіваюся, підтриманий самітом (саміт "Україна-ЄС" відбудеться 22 листопада в бельгійському м. Брюсселі - "SQ")", - зазначив співрозмовник агентства. За словами дипломата, надання Україні плану дій щодо скасування короткострокових віз є, перш за все, позитивним політичним сигналом для Києва. Він зазначив, що надання плану дій - це лише початок шляху зі скасування віз, оскільки сам документ вимагає серйозних зусиль від української сторони для виконання всіх необхідних вимог у сфері управління кордонами, міграції, політики надання притулку, безпеки, захисту документів.
Довідка "SQ". Україна і Євросоюз почали діалог про скасування віз у жовтні 2008 року. У травні 2010 р. сторони домовилися про надання Україні плану дій щодо скасування візового режиму. 25 жовтня Рада закордонних справ ЄС у своїх висновках про "Східне партнерство" визначила основні параметри цього плану. Документ буде складатися з двох частин. На першому етапі передбачається внесення змін до законодавства України, на другому - реалізація внесених змін на практиці.