Програма "Трибуна ТВ" зібрала понад 1 тис. підписів харків'ян до президента України проти виритого на вул. Пушкінській котловану. Про це 28 жовтня у прес-центрі інформагентства "STATUS QUO" розповів керівник проекту "Трибуна ТВ" Віктор Чесак.

За його словами, програма "Трибуна ТВ" поставила в районі котловану намет для збору підписів і за три-чотири дні за його закриття підписалося більше 1 тис. харків'ян. У відкритому листі до президента України сказано: "Шановний Вікторе Федоровичу! Просимо Вас дати необхідні розпорядження для закриття резонансного будівництва в історичному центрі м. Харкова. У зв'язку з аварійним станом довгобуду за адресою м. Харків, вул. Пушкінська, № 2 (бізнес- центр "Європа") існує загроза нашому життю і здоров'ю. Також просимо Вас ужити заходів до керівника скандального будівництва Олександра Дукера, через недбалість якого і склалася така ситуація".

В.Чесак зазначив, що через виритий котлован, на якому вже кілька років не ведеться жодних робіт, створюється загроза інженерних комунікацій, бібліотеки ім. Короленка, перекриті на цій ділянці вулиці. "Мешканці будинків на вул. Громадянській не можуть нормально виносити сміття, тому що сміттєві машини не можуть до них нормально під'їхати", - зазначив В.Чесак.

За його словами, копії листів направлені до правоохоронних органів і місцевої влади.

Довідка "SQ". Фірма "Харків-Москва" почала будівництво бізнес-центру "Європа" на вул. Пушкінській 2008 р. Планувалося, що бізнес-центр "Європа" стане найвищою будівлею в місті. На місці будівництва був виритий котлован під фундамент глибиною 16 м. Подальші роботи на місці котловану не велися. 29 липня 2010 р. перший заступник харківського міського голови Олександр Кривцов заявив, що котлован необхідно законсервувати. О.Дукер у свою чергу повідомив, що будівельні роботи на котловані не ведуться з вересня 2009 р. "Для відновлення робіт необхідно 12 млн.дол. Поки цих грошей немає, і коли вони будуть - невідомо", - зазначив О.Дукер.

11 березня 2011 р. міська комісія з надзвичайних ситуацій зобов'язала фірму "Харків-Москва" виконати всі зобов'язання перед містом і привести будівництво до ладу. В іншому випадку міськрада збиралася ініціювати скасування дозволу на використання землі. У квітні прокуратура Харкова порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень при ритті котловану (ч. 1 ст. 365 КК України) і направила позов до Господарського суду Харківської області про стягнення з фірми "Харків-Москва" 840 тис.грн. компенсації.

Як заявив у липні голова обласної комісії з надзвичайних ситуацій перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Володимир Бабаєв, котлован становить небезпеку для інженерних комунікацій, метрополітену, побудованих поряд будівель і споруд, порушує систему організації руху автомобільного транспорту.