На підготовку КП "Харківкомуночиствод" до зими з міського бюджету виділено 11,2 млн.грн. Про це повідомив журналістам перший заступник харківського міського голови Олександр Кривцов. За його словами, за ці кошти ремонтують зовнішні та внутрішньобудинкові мережі водовідведення, технологічне обладнання на комплексах біологічної очистки "Безлюдівський" і "Диканівський".
Також, як зазначив О.Кривцов, з міського бюджету виділили 1,5 млн.грн. на санацію каналізаційного колектора діаметром півтора метри на перетині пр. Гагаріна та Мереф'янського шосе та 3 млн.грн. на будівництво головного дублюючого колектора.
Крім того, віце-мер повідомив, що більше 3 млн.грн. з коштів, які заплановані на ліквідацію наслідків стихії, що сталася 4 липня, підуть на будівництво великого колектора на проспекті 50-річчя СРСР у районі нічного клубу "Армагедон". "Про те, що там небезпечне місце, ми знали давно. Цього разу інтенсивність опадів була настільки високою, що для того, щоб опади пішли, знадобилося дві години. Ми дійшли висновку, що колектор не такий, як треба. Він був заповнений піщано-сольовою сумішшю, яку використовують взимку для посипання доріг. Тому після інтенсивних дощів було прийняте рішення замінити колектор на проспекті 50-річчя СРСР", - підкреслив О.Кривцов.
Також віце-мер зазначив, що на підготовку до опалювального сезону КП "ВТП "Вода" передбачено виділити 18,7 млн.грн., з яких 7 млн.грн. Виділяє саме підприємство, 11,7 млн.грн. - міський бюджет. За словами О.Кривцова, вже проведений плановий ремонт 13 великих насосних станцій, 35 насосних станцій, що обслуговують окремі групи багатоповерхових будинків, проскановані 2 тис. 671 м магістралей і водопровідних вводів, змінюються пожежні гідранти, водопровідні колонки в приватному секторі. "В цілому технічний стан водопровідного господарства викликає занепокоєння. Звичайно, задовільну зимівлю ми забезпечимо, але підприємство потребує серйозних інвестицій, при цьому все впирається у відсутність фінансів", - підкреслив О.Кривцов.
Довідка "SQ". 4 липня через негоду було затоплено декілька вулиць і вестибюлі двох станцій метро. Стихія повалила в Харкові 830 дерев, знесла 232 великих гілки, були обриви електромереж, частина підстанцій була відключена. Найбільше постраждали Комінтернівський, Московський, Фрунзенський та Орджонікідзевський райони міста.