Вечір пам'яті Георгія Гонгадзе пройшов 16 вересня у Харкові. На пл. Свободи зібралися співробітники харківських ЗМІ, студенти, члени громадської організації "Зелений фронт" та небайдужі люди. За словами одного з організаторів акції Дмитра Пилипця, зібралося близько 200 чол. "Ми згадуємо не тільки Г.Гонгадзе, але й інших журналістів, які загинули в роки окупаційної влади, що була при Леоніді Кравчуку, Леоніді Кучмі та яка триває при Вікторі Януковичу", - повідомив журналістам Д.Пилипець.
На початку акції відбувся флеш-моб, учасники якого пройшли по колу із зав'язаними ротами, очима, руками. За словами Д.Пилипця, це символізувало існуюче придушення свободи слова в Україні, зокрема тиск на журналістів телеканалів "А/ТВК" та "Фора". Потім учасники акції виклали зi свічок слово "Гія" - скорочене ім'я Гонгадзе. Кожен бажаючий зміг висловити в мікрофон свої думки з приводу загибелі Г.Гонгадзе, інших журналістів і з приводу ситуації, що склалася із зникненням з ефіру харківських каналів. Д.Пилипець відзначив, що акція всеукраїнська, зокрема, пройшла у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Києві, Луганську, Львові, а також у Тбілісі (Грузії).
Д.Пилипець додав, що 19 вересня відбудеться пікет Харківської міськради з приводу того, що "АТН" залишилося без ефіру. Як повідомила "SQ" директор телеканалу "А/ТВК" Олена Баранник, її працівники прийдуть підтримати колег.
Довідка "SQ". Вбивство журналіста Г.Гонгадзе було скоєно восени 2000 р. 15 березня 2008 р. Апеляційний суд Києва визнав винними у його вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України - Валерія Костенка, Олександра Поповича, Миколу Протасова - і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений - колишній генерал міліції Олексій Пукач - перебував у розшуку з 2005 р. 21 липня 2009 р. в с. Молочки Чуднівського району Житомирської області він був затриманий. 30 серпня 2011 р. в Печерському суді Києва почався допит О.Пукача. Він частково визнав свою провину у скоєних злочинах, зокрема в тому, що власноруч вбив Г.Гонгадзе. Разом із тим він стверджує, що зовнішнє спостереження за журналістом було законним, і не визнає своєї провини у знищенні документів зовнішнього спостереження за Г. Гонгадзе.
13 вересня харківська телекомпанія "Агентство телебачення "Новини" ("АТН") у відкритому листі колективу до президента України Віктора Януковича звинуватила міського голову Геннадія Кернеса в "безпрецедентному тиску" і зловживанні службовим становищем, яке призвело до позбавлення каналу можливості виходити в ефір. Зараз новини "АТН" виходять тільки в інтернеті.
14 вересня пропав з ефіру канал "А/ТВК". Директор каналу О.Баранник заявила, що жодна людина з ТОВ "Українські цифрові комунікації" ("УЦК", організація, що забезпечує передачу сигналу) "не змогла чітко відповісти на питання, що відбувається, з якої причини і коли відновиться ефір". Директор "УЦК" Максим Цзян пояснив відключення телеканалу проблемами з документами.
Харківський телеканал "Фора" раніше скоротив мовлення до шести годин - з 18.00 до 00.00. З 14 вересня його мовлення повністю припинено. М.Цзян заявив про те, що канал має заборгованість - понад 36.6 тис.грн. - і проблеми з договором.