На зборах трудового колективу Харківського патентно-комп'ютерного коледжу було прийняте рішення не погоджуватися на приєднання до Національного університету "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого". Таке ж рішення ухвалили батьківські збори коледжу, які пройшли в листопаді. Про це 14 грудня повідомив "SQ" заступник директора Харківського патентно-комп'ютерного коледжу Віктор Поярков. За його словами, зараз у Міністерстві освіти розглядається лист юракадемії з пропозицією про приєднання до неї коледжу, який при цьому втратить статус юридичної особи.
Як зазначив В.Поярков, трудовий колектив ВНЗ направив листа міністрові освіти Дмитру Табачнику. У ньому викладене докладний обгрунтування того, що приєднання технічного коледжу до гуманітарного вишу нелогічне. "Зібрали підписи батьків і студентів і відправили 55 сторінок звернення міністру. Він зараз у відпустці, вийде на роботу 16 грудня. Аналогічний лист також направлений до Комітету з освіти і науки Верховної Ради. Записатися на прийом до міністра освіти поки не вдалося", - зазначив В.Поярков.
За його словами, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" теж намагався включити коледж до своєї структури, але керівництву коледжу вдалося відстояти незалежність установи. Потім, близько чотирьох років тому, була спроба приєднати коледж до Харківського національного університету ім.Каразіна, але керівництво коледжу домоглося в міністерстві скасування і цих планів.
В.Поярков зазначив, що комп'ютерні спеціальності, яким навчають у коледжі, мають плопит не тільки в Харкові і в Україні, а й у світі. "Наші випускники, які виїжджають після навчання за кордон, непогано там влаштовуються, працюють і навчаються. Кажуть, що після підготовки в коледжі вчитися за кордоном дуже легко", - зазначив В.Поярков.
Довідка "SQ". Харківський патентно-комп'ютерний коледж - ВНЗ першого рівня акредитації. У 2011 р. у виші навчається близько 500 осіб. Випускники працевлаштовуються програмістами і системними адміністраторами і продовжують навчання в інших вишах з прискореного курсу. У 2011 р. у ВНЗ поступили близько 80% випускників коледжу.
Як повідомили в коледжі, його будівля була побудована 1939 р. для Музею образотворчого мистецтва. Під час війни картини зникли, будівля була напівзруйнована. Музей передали педінституту, але він не зміг його відремонтувати і передав Міністерству електротехнічної промисловості СРСР. Міністерство виділило кошти, відновило будівлю і розмістило в ньому електротехнічний технікум. Потім технікум був перепрофільований і почав готувати спеціалістів комп'ютерних систем.