Дніпропетровський громадський рух "За право громадян на екологічну безпеку" в своїй лабораторії провів аналіз харківської водопровідної води. Її зразки з восьми районів міста передали члени харківської громадської організації "Зелений фронт". Окрім харківської води, досліджувалася водопровідна вода дев'яти міст України. "Аналіз проходив в один і той же час в одній і тій же лабораторії. Таким чином, похибка даного дослідження мінімальна", - заявив 8 липня журналістам член координаційної ради організації "Зелений фронт" Олексій Ведмідський. "Офіційно вважається, що вода, яка тече у нас з крана, є питною, але згідно з результатами аналізу, всі проби харківської води не відповідають нормативам питної. Відхилення не такі вже й значні, але при постійному впливі на організм можуть привести до негативних результатів" , - повідомив О.Ведмідський.

За його словами, в Харкові перевищений такий показник води, як жорсткість. "Надмірно жорстка вода може стати причиною цілої низки захворювань, відкладень каменів у нирках, солей, а також через накип призвести до псування техніки", - зазначив О.Ведмідський. Також підвищений показник перманганатної окислюваності, який відображає загальну концентрацію органічних речовин у воді. У пробі води, взятій на Холодній горі, перевищено вміст сульфатів.

Як повідомив голова руху "За право громадян на екологічну безпеку", академік Міжнародної академії наук екології, безпеки людини та природи Володимир Гончаренко, практично у всіх містах України водопровідна вода непридатна для пиття, і Харків на їх фоні виглядає не в кращому світлі. "Цю воду пити не можна в жодному разі", - заявив експерт. За його словами, найгірша якість води в Запоріжжі, Марганці та Нікополі (обидва - Дніпропетровська обл.), найкраща - в Полтаві та Херсоні.

В.Гончаренко також повідомив, що в рамках дослідження водопровідної води її спробували очистити фільтрами, які зараз масово поширені в Україні. "Жоден з фільтрів, за винятком фільтра із зворотним осмосом, не зміг очистити воду від органічних речовин", - заявив він. Також воду прокип'ятили. "Чим більше ми її кип'ятили, тим небезпечнішою вона ставала для людини", - заявив В.Гончаренко.