Верховная Рада запретила курение в общественных местахВерховна Рада України заборонила паління в громадських місцях. Як передало інформагентство "РБК-Україна", за прийняття в другому читанні і в цілому законопроекту № 9474 від 7 листопада 2011 р. ("Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць паління тютюнових виробів") проголосували 368 народних депутатів.

Законопроект визначив низку громадських місць, де буде заборонено паління. Штраф за паління в недозволених для цього місцях пропонується встановити від 1 до 10 тис.грн.

Депутати заборонили паління в приміщеннях підприємств ресторанного господарства; в приміщеннях закладів культури (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях); у приміщеннях закритих спортивних споруд (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях); у ліфтах і таксофонах; в установах охорони здоров'я; в навчальних та освітньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках, стадіонах; у під'їздах житлових будинків; у підземних переходах; у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення і зупинки громадського транспорту).

Також забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, паління в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; в приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; у приміщеннях гуртожитків; в аеропортах і на вокзалах.

Закон визначає, що власник, уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд або окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для паління, сумарна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму.

Документ вносить додаткову відповідальність за розміщення попільничок, за невжиття заходів з припинення паління в приміщеннях підприємств (організаціях) громадського харчування, за не відведення місць для паління і необладнання їх витяжкою - також штраф від 1 до 10 тис.грн.

Закон набирає чинності за шість місяців після опублікування.