Національний банк визначив список документів, за якими приватним особам можна обмінювати валюту. Перелік документів міститься в листі (№ 28-211/3864-11318), розісланому регулятором комерційним банкам. "Відповідно до пункту 1.3 глави 1 інструкції, банк (фінансова установа) має здійснювати валютно-обмінні операції при пред'явленні документа, що посвідчує особу. Працівник банку (фінансової установи) зобов'язаний забезпечити зберігання копій сторінок документа, що посвідчує особу, в документах дня", - йдеться в черговому роз'ясненні НБУ. Зокрема, резидентність підтверджується для фізичної особи-резидента паспортом громадянина України; закордонним паспортом громадянина України (без позначки, що підтверджує постійне проживання за кордоном); посвідченням особи без громадянства для виїзду за кордон (виданими в Україні); посвідченням біженця (виданими в Україні); національним паспортом громадянина іншої держави з відміткою про наявність дозволу на постійне проживання разом із видом на постійне проживання. Для фізичної особи-нерезидента при обміні підійде національний паспорт громадянина іншої держави або закордонний паспорт громадянина України, але з відміткою в паспорті про постійне проживання за кордоном. (Http://delo.ua)

Довідка "SQ". З п'ятниці, 23 вересня, діють правила обміну валюти на будь-яку суму лише за пред'явленням документа, що посвідчує особу (раніше без документів можна було купувати-продавати валюту на суму до 15 тис. грн.). 26 вересня з головою НБУ Сергієм Арбузовим зустрівся прем'єр-міністр Микола Азаров, і вони обговорили можливість коригування цих правил. 28 вересня Нацбанк конкретизував, що для обміну валюти до 50 тис.грн. необхідно пред'являти паспорт. 29 вересня глава НБУ заявив, що правила роботи на готівковому валютному ринку можуть бути переглянуті, і обмінювати невеликі суми валюти можна буде без паспорта.

Фізична особа Олександр Мазуренко має намір викупити весь додатковий випуск акцій банку "Земельний капітал", що забезпечить йому участь у статутному капіталі в розмірі більше 10%. Про це повідомив О.Мазуренко в офіційному повідомленні в пресі. Наразі О.Мазуренко не володіє акціями банку. (Http://bin.ua)

Довідка "SQ". Банк "Земельний капітал" заснований 1994 року. За даними Національного банку України, на початок липня 2011 року за розміром загальних активів банк займав 172-е місце (108 млн. грн.) серед 176 діючих у країні банків. Найбільшими акціонерами фінустанови на 1 липня 2011 року були Тамара Цикова (22,019%), Віктор Ухань (24,7899%), Олег Стеблянко (19,8001%). Акціонери банку на загальних зборах 30 червня ухвалили рішення збільшити статутний капітал кредитно-фінансової установи у 2,5 рази, або на 57 млн. грн., - до 95,221 млн.грн. шляхом додаткового випуску акцій. Додатковий випуск і закрите розміщення простих іменних акцій номіналом 0,01 грн. планується провести з 19 вересня до 19 жовтня 2011 р.

"Ощадбанк" реорганізував кілька своїх філій, перетворивши їх у відділення. Зокрема, філії були перетворені у відділення: Іванівське відділення № 5437 (Одеська обл., сел. Іванівка), Арцизький № 6779 (Одеська обл., м. Арциз), Біляївське № 5422 (Одеська обл., м. Біляївка), Новгород-Сіверське № 3048 (Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський), Червоноармійське № 2863 (Донецька обл., м. Красноармійськ), Маньківське відділення № 3323 (Черкаська обл. сел.Маньківка). Інформація розміщена в загальнодоступній базі даних Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Довідка "SQ". ПАТ "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк) входить до групи найбільших банків України. Регіональна мережа нараховує більше 6 тис. установ, які обслуговують клієнтів у всіх регіонах країни. Основні показники банку станом на 1 травня 2011 р.: власний капітал - 16,9 млрд. грн, обсяг кредитного портфеля - 52,1 млрд. грн, фінансовий результат - 145,8 млн. грн.