Прем'єр-міністр Микола Азаров запропонував голові Національного банку України Сергію Арбузову внести коректування до нових правил валютно-обмінних операцій. Проте, прем'єр вважає виправданим рішення Національного банку про введення вимоги пред'являти паспорт при валютно-обмінних операціях. Про це він заявив журналістам. "Те, що рішення Національного банку в принципі правильне, у мене сумнівів не викликає. Нам треба нарешті займатися тіньовою економікою, треба займатися виплатою заробітної плати в конвертах, і взагалі, долар не повинен ходити в нашій країні як засіб розрахунку. У нас нормальна валюта з вами - гривня. Вона стабільна, надійна, і вона має використовуватися при розрахункових операціях у країні", - заявив прем'єр. При цьому він зазначив, що 26 вересня зустрівся з С.Арбузовим, під час зустрічі вони обговорили можливість коректування прийнятих правил. М.Азаров додав, що, на його думку, якщо валюта отримана на законних підставах, то перешкод в обміні бути не повинно. (
Довідка "SQ". Згідно з постановою Нацбанку № 278, з 23 вересня фізичні особи можуть купляти і продавати валюту лише після пред'явлення документа, що посвідчує резидентність, незалежно від суми валюти.
"ПриватБанк" блокуватиме онлайн-платежі учасників фінансової соцмережі "МММ-2011", діяльність якої має ознаки фінансової піраміди, повідомляється в прес-релізі банку. "Платежі за рахунками і картками, відкритим в "ПриватБанку" для проведення операцій у системі "МММ-2011", будуть ідентифікуватися банком як підозрілі і блокуватися, а подальші операції за такими рахунками і картками будуть проводитися після документального підтвердження власником рахунку правомірності своїх дій" , - говориться в повідомленні.
"Інструменти для онлайн-комерції від "Приватбанку" вважаються найбільш просунутими на ринку, тому не дивно, що саме вони були обрані творцями "МММ-2011" для своєї діяльності. Але ці інструменти повинні працювати на зрозумілий і прозорий бізнес. Тому ми змушені блокувати ті платежі, легітимність яких знаходиться під питанням", - зазначено в повідомленні. "ПриватБанк" також закликав своїх клієнтів утриматися від співпраці з подібними структурами, а колег-банкірів - блокувати такі платежі. (
Довідка "SQ". ПАТ "ПриватБанк" засноване 1992 р. Входить до групи найбільших банків. Найбільшими акціонерами банку на 1 липня 2011 р. були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли по 45% його статутного капіталу.
Соціальна фінансова мережа "Глобальна каса взаємодопомоги "МММ -2011" - проект Сергія Мавроді (в 1990-і роки він заснував фінансову піраміду "МММ". Після розвалу "МММ" постраждало 10-15 млн. вкладників, С.Мавроді був засуджений). Мережа почала працювати в січні 2011 р. За словами представників організації, у неї вже близько 1,5 млн. вкладників.
Національний банк України в своєму листі попередив фінансові установи про те, що з жовтня 2011 р. при проведенні інспекційних перевірок ІТ-ризики будуть розглядатися як складова частина операційно-технологічної безпеки діяльності банків. Основою при цьому стануть міжнародні стандарти ISO/IES 27001:2005 та ISO/IES 27002:2005, доповнені вимогами до специфічних потреб банківської діяльності та правових особливостей, передбачених НБУ. (Http://ubr.ua)
Довідка "SQ". Згідно з постановою НБУ, українські банки повинні до 1 жовтня запровадити системи управління інформаційною безпекою відповідно до стандартів Нацбанку і міжнародних вимог з банківського нагляду "Basel II".
"Фінростбанк" (Одеса) збільшує статутний капітал на 41,18%, або на 35 млн. грн., - до 120 млн. грн. шляхом додаткового випуску акцій. Як повідомив банк у системі розкриття інформації Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку, рішення про збільшення статутного капіталу прийняли його акціонери на загальних зборах 22 вересня. Банк планує провести закрите розміщення акцій допвипуску номіналом 0,01 грн. (
Довідка "SQ". "Фінростбанк" (раніше - "ФЕБ") заснований 1993 р. Найбільшим акціонером банку на 1 липня 2011 р. був Олександр Жовтіс (11,0613%). За даними Нацбанку України, на 1 липня 2011 р. за розміром загальних активів банк займав 115-е місце (631 млн. грн.) серед 176 діючих у країні банків.