ВАТ "Турбоатом" (Харків) та інжинірингова компанія "Rico" (Словенія) 25 липня уклали контракт на постачання обладнання для реконструкції ливарного цеху. Як повідомили "SQ" на підприємстві, протягом п'яти місяців з моменту отримання авансового платежу "Rico" поставить дробоструйну установку для очищення лиття. Також словенська компанія здійснить монтаж, пуско-налагоджувальні роботи і проведе випробування обладнання.
На заводі зазначили, що дробоструйна камера повністю автоматизована, її максимальне завантаження становить 10 т. Устаткування призначене для очищення лиття від пригару після термообробки. Установка дозволить скоротити цикли виробництва, повністю механізувати ручну працю, а також поліпшити якість виливків. Дробоструйна камера є одним з основних елементів реконструкції ливарного цеху, вона буде встановлена на обрубній ділянці.
Генеральний директор "Турбоатома" Віктор Суботін висловив упевненість у розвитку подальшої співпраці з компанією "Rico". За його словами, завод має серйозний портфель замовлень на найближчі роки, тому підприємство має намір розвивати свої виробничі потужності: "Ми плануємо подальшу реконструкцію діючого верстатного парку, модернізацію заготівельного і механоскладального виробництва і хочемо залучати для цих цілей словенських колег".
Директор представництва "Rico" в Україні Даміян Крижман зазначив, що був приємно здивований високим рівнем культури виробництва на заводі, хорошим станом обладнання та кваліфікованими кадрами. Він також зазначив, що "Rico" володіє великим досвідом у постачанні технологічного устаткування, компанія готова до розвитку партнерських взаємовідносин з "Турбоатомом".
Довідка "SQ". ВАТ "Турбоатом" виробляє парові турбіни для ТЕС і АЕС, гідротурбіни для ГЕС, газові турбіни для ТЕС. 75% акцій ВАТ "Турбоатом" належить державі.
Це другий проект для "Турбоатома", над яким працюватиме словенська фірма. Раніше, в червні, був підписаний контракт на модернізацію печі азотування. Обладнання буде оснащене програмним забезпеченням і повністю оновлене. Після модернізації можна буде азотувати довгі деталі діаметром 50-80 мм, виключаючи їх деформацію. Термін поставки печі - чотири місяці. На даному етапі виконується підготовка проектної документації.