Національний банк України пропонує громадянам повідомляти про труднощі з обміном валют. Про це повідомила директор департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій Національного банку Надія Пасенова. За її словами, для повідомлень про проблемні питання при здійсненні готівкових валютно-обмінних операцій діють постійні телефони "довіри" територіальних управлінь НБУ, зазначених на сайті Нацбанку. За її словами, клієнти банків можуть повідомляти Національному банку про необгрунтовані вимоги фінустанов при здійсненні валютно-обмінних операцій, про відмови провести обмін валюти, а також отримати інші роз'яснення з потрібних питань. За її словами, якщо в результаті перевірки надійшли сигналів підтвердяться зловживання з боку банків, у тому числі їх пунктів обміну іноземної валюти, регулятор застосує санкції до порушників відповідно до чинного законодавства. (Http://banknews.com.ua)

Довідка "SQ". Згідно з постановою Нацбанку № 278 "Зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України", з 23 вересня фізичні особи зможуть купувати і продавати валюту лише після пред'явлення документа, що посвідчує резидентність.

Банк "Хрещатик" першим серед українських банків відкрив прямий кореспондентський рахунок в індійських рупіях у "JPMorgan Chase Bank", NA (Мумбаї, Індія). Як повідомила прес-служба банку, наявність таких безпосередніх платіжних "мостів" сприятиме розширенню й активізації розрахунків клієнтів в умовах розвитку співпраці між Україною та Індією, що є досить актуальним і диверсифікованим за ризиками напрямком діяльності порівняно з ринками західних країн, які зараз перебувають під загрозою другої хвилі кризи.

Як зазначила начальник управління кореспондентського бізнесу Лідія Кучерова, така співпраця дасть можливість для українських виробників і підприємців укладати зовнішньоекономічні експортно-імпортні контракти з партнерами-нерезидентами з Індії і здійснювати розрахунки з ними безпосередньо в індійських рупіях. Також банк "Хрещатик" пропонує банкам-партнерам такі види валюти розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами, як узбецькі суми і китайські юані. (Http://www.xcitybank.com.ua)

Довідка "SQ". ПАТ "КБ "Хрещатик" засноване 1993 р. Мережа банку включає 174 установ у Києві та інших регіонах України. На 1 березня 2011 р. чисті активи - 7,194 млрд. грн., кредитно-інвестиційний портфель - 4,81 млрд. грн., депозити юридичних осіб - 1,73 млрд. грн., депозити фізосіб - 3,004 млрд грн., фінансовий результат - 17,9 млн. грн.

НБУ своєю постановою № 344 достроково вивів куратора з банку "Фінанси та Кредит". Про це повідомив заступник голови НБУ Ігор Соркін. За його словами, зараз банк працює в нормальному режимі, і регулятор не бачить підстав продовжувати роботу куратора після 25 вересня. Зокрема, банк домовився із зовнішніми кредиторами про реструктуризацію простроченої заборгованості. Також банк достроково погасив частину кредиту рефінансування НБУ на суму майже 100 млн. грн. Окрім того, банком прийняте рішення про перегляд графіка погашення кредиту в частині скорочення термінів його погашення (суму 200 млн. грн, згідно з новим графіком, банк планує погасити до лютого 2012 р., а не в другому півріччі 2014 р., як планувалося раніше) . (Http://banknews.com.ua)

Довідка "SQ". Банк "Фінанси та Кредит" (Київ) заснований 1991 р. Акціонерами банку є структури, підконтрольні українському бізнесменові Костянтину Жеваго, - компанія "F&C Realty" (47,06%) і ТОВ "Асканія" (48,88%). За підсумками 2010 р. банк зафіксував чистий збиток у розмірі 188,6 млн. грн. Січень-березень 2011 р. закінчив із чистим прибутком 65 млн. грн., операційний прибуток фінустанови склав 201,7 млн. грн. (у першому кварталі 2010 р. фінустанова отримала збиток у 22,9 млн. грн.). Для забезпечення додаткового контролю над своєчасним поверненням банком "Фінанси та кредит" коштів рефінансування Національний банк України 25 липня 2011 р. призначив у фінустанову куратора терміном на два місяці.