Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБК) у Харківській області стурбована станом недобудов. Про це 22 січня в прес-центрі інформагентства "STATUS QUO" повідомив начальник регіонального ДАБКу Олександр Мальцев. За його словами, до Харківської міськради переданий список об'єктів, які викликають тривогу, готується звернення і до Харківської облдержадміністрації. Всього в Харкові площа житлових недобудов складає 402 тис.кв.м, в області - близько 40 тис.кв.м таких об'єктів. У 2011 р. площа недобудов була більшою і становила сумарно в місті та області близько 500 тис. кв.м.
Як зазначив Мальцев, усього в Харкові - 27 об'єктів в ступені готовності від 13% і до 68%. Деякі з них розташовані на вул.Шевченка, вул.Челюскінців, вул.Леніна, пр.Героїв Сталінграда (цей житловий комплекс готовий на 60%). Окремі об'єкти стоять з 2004 р., інші побудовані трохи пізніше. "Проблема в тому, що об'єкти не законсервовані і можуть руйнуватися. За нормами будинок повинен бути законсервований уже за три роки після зупинки будівництва. Ця досить дорога процедура. Якщо на об'єкті виконано 5% робіт та стоїть тільки огорожа, то зрозуміло, що місто може просто передати земельну ділянку іншому забудовнику, а якщо об'єкт у високому ступені готовності, то потрібно вживати певних заходів. Ситуація ускладнюється тим, що в деяких недобудовах уже викуплені квартири", - зазначив Мальцев.
Він повідомив, що в області найбільшими недобудовами є три будинки з високим ступенем готовності в Балаклійському районі. Ці будинки будувало ПАТ "Балцем" (Балаклійський цементний завод), але зараз роботи зупинені. Щоб ввести будинки в експлуатацію, потрібно, як мінімум, вирішити проблему забезпечення їх електроенергією. "Ми не будемо звертатися до власників об'єктів, а будемо співпрацювати з Балаклійською райдержадміністрацією, оскільки будинки розташовані на її території", - повідомив Мальцев.
За його словами, велике занепокоєння викликає стан недобудованої панельної багатоповерхівки в с.П'ятигірське. Зараз ведуться переговори з власником будинку, щоб з'ясувати його плани щодо цього об'єкта. Найімовірніше, будинок доведеться знести.
Із 24 державних вишів Харкова 23 зазнали пошкоджень внаслідок війни. Деякі втратили цілі корпуси. Харківський національний університет міського господарства (ХНУМГ) був заснований у 1922 році. За 100 років роботи він пережив чимало криз, але російсько-українська війна стала безпрецедентним викликом для вишу та та його спільноти. Починаючи з 2022…