У червні населення придбало у комерційних банків іноземної валюти на 2,9 млрд. дол., а продало банкам - 1,7 млрд. дол. Так, за минулий місяць через обмінники населення забрало з банків близько 1,2 млрд. дол. Обсяг купівлі іноземної валюти українцями в червні (2,9 млрд. дол.) є максимальним з початку 2011 року. (Http://banknews.com.ua)
Довідка "SQ". У травні продовжилася тенденція скуповування іноземної валюти населенням: у травні українці купили інвалюти в обмінниках на 2,45 млрд. дол., продали банкам - на 1,55 млрд. дол. Скупання іноземної валюти населенням високими темпами триває з початку осені 2010 р. За 10 останніх місяців на руках в українців виявилося більше 13 млрд. дол. Частина цих коштів повернулася в банківську систему через валютні депозити (близько 2,3 млрд. дол.) та погашення за валютними кредитами (близько 2,2 млрд. дол.).
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть "Укрексімбанку" (Київ) п'ятирічний кредит на 50 млн.дол. для фінансування субкредитів малим і середнім підприємствам (МСП) на підвищення їхньої енергоефективності. Як повідомили в київському офісі банку, відповідне рішення затвердила рада директорів ЄБРР 12 липня. Передбачається, що консультаційна допомога проекту буде надана в рамках Програми енергоефективності України, фінансованої програмою технічної допомоги Євросоюзу TACIS. (
Довідка "SQ". ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За підсумками 2010 р. банк узяв на себе зобов'язання з надання більше 6 млрд. євро (8,3 млрд. дол.) У рамках 264 проектів. "Укрексімбанк" засноване 1992 р. Усі його акції належать уряду країни. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2011 р. за розміром загальних активів (76255000000 грн.) посідав друге місце серед 176 діючих у країні банків.
Нікого виселяти з квартир без рішення суду не зможуть. Про це заявив президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко, коментуючи прийняття парламентом закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання правових відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг" (реєстраційний № 7351). Як повідомив О.Сугоняко, норма, за якою пропонувалося затвердити право виселяти громадян із житла в адміністративному порядку на основі "постанови прокурора", не увійшла до згаданого закону. За його словами, подібні рішення можуть ухвалюватися виключно за рішенням судів. При цьому, як уточнив О.Сугоняко, банки не зацікавлені у вилученні закладених квартир навіть через суди, оскільки це не функція банків - займатися торгівлею нерухомістю. (
Довідка "SQ". Верховна Рада законом № 7351, зокрема, заборонила видавати населенню кредити в іноземній валюті.