Президент України Віктор Янукович ветував і повернув до парламенту зі своїми пропозиціями закон про врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг, яким передбачалася, зокрема, заборона на валютне споживче кредитування. Суть пропозиції президента поки не відома. (Http://www.bankstore.com.ua)

Довідка "SQ". Затверджений у липні Верховною Радою законопроект містив низку положень, спрямованих на захист прав кредитора: щодо вдосконалення процедур банкрутства, звернення стягнення на майно боржника, продажу права вимоги за кредитними договорами. В Асоціації українських банків (АУБ) заявили, що прийняття цього закону буде мати позитивне значення для стимулювання кредитування економіки України.

Національний банк зобов'язав комерційні банки розміщувати на їх сайтах і в приміщеннях відділень і філій власні квартальні баланси та звіти про фінансові результати. Про це йдеться в листі НБУ від 27 липня. НБУ підкреслює, що відповідна норма введена у зв'язку з набранням чинності з 17 червня змін до закону "Про банки і банківську діяльність". Відповідно до даної норми, банки зобов'язані протягом місяця, наступного за звітним періодом, розмістити на власному сайті, а також в приміщеннях структурних підрозділів, куди мають доступ клієнти та вкладники, свої квартальні баланси та звіти про фінансові результати. (Http://www.bankstore.com.ua)

Міністерство фінансів завершило підписання договорів з 16 банками, які були раніше відібрані для виконання функцій первинних дилерів на ринку облігацій внутрішньої державної позики. Про це йдеться в листі Національного банку № 19-014/5553 від 28 липня. Зокрема, договори підписані з "Райффайзен Банком Аваль", "ING Bank" (Україна), "Ощадбанком", "Ерсте Банком", "Укргазбанком", "УкрСиббанком", "Унікредит Банком", "ОТП Банком", банком "Київ", банком "Київська Русь", "Родовід Банком", "Креді Агріколь", "Сітібанком", "Сбербанком", "Укрексімбанком" та "ВТБ Банком". НБУ підкреслює, що дані банки мають виключне право участі у розміщеннях ОВДП. Банки зі статусом первинних дилерів зможуть викуповувати ОВДП безпосередньо у Мінфіну і розміщувати їх серед інших учасників ринку. (Http://banker.ua)

Збитки АТ "Ерсте Банк" за результатами першого півріччя 2011 р. скоротилися до 4,7 млн. грн. порівняно з 144 млн. грн. на 1 липня 2010 р. Як повідомила "SQ" прес-служба банку, в цілому це відбулося завдяки стабілізації бізнесу і скорочення обсягів формування резервів під заборгованість за кредитами, а також збільшенню прибутку від операцій з цінними паперами. Чистий комісійний прибуток банку збільшився на 17,9% і склав 15,9 млн. грн., що пов'язано з розширенням клієнтської бази і збільшенням активності клієнтів. Чистий відсотковий прибуток зменшився на 17,7% до 248,3 млн. грн., що викликано погашенням кредитного портфеля і зниженням ставок за гривневими активами. "На даний момент поліпшення фінансових показників є поступовим, тим не менш, активізація кредитування і стабільне зростання комісійного прибутку дають впевненість у більш динамічному розвитку бізнесу вже в короткостроковій перспективі", - повідомив голова правління АТ "Ерсте Банк" Павло Цетковський.

Довідка "SQ". АТ "Ерсте Банк" ("Erste Bank") - універсальний банк, який надає повний перелік банківських продуктів і послуг фізичним та юридичним особам, у тому числі депозити та поточні рахунки, зарплатні проекти та платіжні картки, розрахунково-касові послуги, фінансування проектів, казначейські послуги та т.д. З 2006 р. АТ "Ерсте Банк" є частиною "Erste Group", яка купила 100% акцій українського банку "Престиж".