"Кабінет міністрів міг би провести часткову приватизацію Державного ощадного банку України ("Ощадбанк", Київ), залишивши за собою контрольний пакет акцій, решту розмістити, в тому числі і на світових біржах ", - заявив журналістам Голова Фонду державного майна (ФДМ) України Олександр Рябченко. За його словами, у разі ухвалення такого рішення необхідно буде прописувати ряд особливостей такої приватизації окремими законами, оскільки Держбанк виконує специфічні для держави функції.
Раніше про можливість часткової приватизації говорив віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. На його думку, акції "Ощадбанку" і другого держбанку - "Укрексімбанку" - могли б бути продані накопичувальному пенсійному фонду. У той же час у поданому днями в парламент законопроекті уряд пропонує зберегти "Ощадбанк" у переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.
Довідка "SQ". "Ощадбанк" засновано в 1991 р. Всі його акції належать державі. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2011 р. за розміром загальних активів (59,019 млрд. грн.) банк посідав третє місце серед 175 діючих у країні банків. У першому кварталі 2011 р. у "Ощадбанка" серед найбільших банків зафіксовано найбільший приріст активів - 15,4%.
Контакт-центр "УкрСиббанку BNP Paribas Group" став переможцем у номінації "Інноватор року" на конференції "Сучасний Contact Center-2011". Як повідомила начальник контакт-центру Наталія Ізмайлова, щодня в контакт-центр надходить близько 5 тисячі дзвінків, а іноді (наприклад, в зарплатні дні, акції, події тощо) кількість вхідних дзвінків різко збільшується до 20 тисяч.
У відділеннях "Райффайзен Банку Аваль", що бере участь у програмі "Монети світу", можна придбати нову срібну монету "Любов" (2011 р.) монетного двору Нової Зеландії. На реверсі монети кольоровим фотодруком зображені два рожевих фламінго на тлі сонця - це зображення у формі серця обрамлено стилізованим візерунком. Тут вказані також рік випуску, номінал і вага монети. Монета поміщена в металевий футляр у вигляді серця з інкрустованими кристалами. Викарбувана зі срібла 999-ї проби монета важить 31,1 г. Тираж - 20 тис. штук. Якість карбування - пруф. Монети випущені в продовження теми дуже популярних срібних монет серії "Любов" трьох попередніх років.
Редакція "BANKER.UA" заявила, що ввечері 30 червня ввечері на сайт "BANKER.UA" була здійснена хакерська атака. Одночасно більше 4,5 млн. комп'ютерів з усього світу (більше 120 тис. звернень в секунду) зробили запит на відвідування сайту з метою призупинити роботу серверів. Як заявила редакція, імовірно, підставою для хакерської атаки стали публікації, пов'язані з діяльністю одного з банків. Завдяки зусиллям співробітників "BANKER.UA" це несанкціоноване втручання в роботу сайту і спроба вплинути на дієздатність ресурсу зазнали фіаско. Після всього, що сталося, керівництво "BANKER.UA" прийняло рішення звернутися в правоохоронні органи. Зараз іде підготовка документів для передачі їх у відповідні інстанції.
Довідка "SQ". Згідно КК України (ст. 361) вчинення даного діяння карається штрафом від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі строком від трьох до шести років.