У листопаді у Харківській області зареєстровано 5 випадків бокавірусу та випадок метапневмовірусу, повідомили у лабцентрі.

Метапневмовірусна інфекція характеризується звичайними симптомами ГРВІ, ускладненнями якого є тяжкі ураження нижніх дихальних шляхів. Хвороба супроводжується кашлем, нежиттю, гарячкою й задишкою, а також пневмонією або бронхітом. У дітей до 1 року часто спостерігається задишка й бронхіт, із 3 років частим проявом є інтоксикація та висока температура тіла.

При бокавірусній інфекції (гостра вірусна хвороба з групи ГРВІ) на тлі розладів респіраторного тракту часто розвивається гастроентерит. Найбільш вразливі до цього вірусу діти. У них захворювання супроводжується розвитком кашлю, нежиті, задишки та гастроентериту на тлі гарячки. У дорослих спостерігаються симптоми схожі з атиповою пневмонією, також можливий розвиток гастроентериту.

За минулий тиждень на грип, ГРВІ та COVID-19 у Харківській області захворіло 2896 осіб, з них 1014 осіб – діти віком до 17 років. Із середини жовтня - більше 21 тисячі осіб, з них майже 8 тисяч дітей.

Від ковіду за тиждень померла одна людина. 

Наразі захворюваність в області нижче рівня показника епідемічного порогу (415,06) на 73,4% і становить 110 людей на 100 тис. 

Лабцентр закликає вакцинуватися від ковіду та акцентує на тому, що вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 й навпаки. 

У свою чергу харківський лікар-імунолог, завідувач лабораторії імунореабілітології Інституту мікробіології та імунології НАМНУ Андрій Волянський не рекомендує зараз в Україні вакцинуватися проти COVID-19. Головними причинами він називає закінчення терміну придатності вакцин, наявних у країні, а також те, що розроблені проти базового типу коронавірусу вакцини є неефективними проти циркулюючих зараз вірусів. Детальніше читайте тут.