У Харківській області вже зібрали мільйон тонн зернових. Заступник голови ХОВА Євген Іванов повідомив, що збір ранніх зернових і зернобобових культур провели на площі 252 тисячі гектарів. Урожайність - 42 ц/га.

Лідери збору врожаю:

  • Лозівський район - обробили 70% площ і намолотили понад 206 тисяч тонн зерна;
  • Красноградський район - обробили 47% площі та намолотили майже 175 тисяч тонн зерна;
  • Богодухівський район - обробили 44% площі та намолотили понад 171 тисячу тонн зерна.

Іванов заявив, що майбутнього врожаю зернових цілком достатньо для забезпечення потреб Харківщини. Так, на рік регіону потрібно 302 тисячі тонн зернових і зернобобів, а обсяг виробництва цього року очікується на рівні 2,4 мільйона тонн зерна (тобто приблизно у 8 разів більший за потребу). Потужність хлібоприймальних підприємств, елеваторів і зерноскладів становить майже 2,5 мільйона тонн одноразового зберігання. 

Проте очікуваний урожай значно менший, ніж збирали до війни. У 2021-му в області зібрали 4,8 млн тонн. Але у 2023-му є надія зібрати більше, ніж у 2022-му, коли намолотили 1,9 млн тонн.

Через війну значно скоротилася площа посівних площ. Вона становить лише 40% довоєнної. 

Польовим роботам заважає високий рівень мінної небезпеки. Тому паралельно зі збиранням урожаю в Харківській області триває розмінування сільськогосподарських територій. Директор Департаменту агропромислового розвитку ХОВА Андрій Дорожко повідомив, що з початку 2023 року сапери обстежили майже 39,7 тисячі гектарів земель сільськогосподарського призначення, з них необхідно розмінувати 37,5 тисяч.