Харківська поліція спростовує виведення своїх працівників із прифронтової громади у Куп‛янському районі. Учора, 17 квітня, у деяких телеграм-каналах ширилася інформація з посиланням на мешканців Дворічної про те, що нібито керівництво поліції вивело весь особовий склад дворічанської поліції з району, і населення, яке там залишилося, не має можливості звернутися до правоохоронних органів.

Дворічна розташована у східній частині Харківської області, за кілька кілометрів від кордону з РФ та адміністративного кордону з Луганською областю. З перших днів повномасштабного вторгнення смт Дворічна та вся Дворічанська громада були окуповані. 11 вересня ЗСУ звільнили їх під час Харківського контрнаступу. На лютий у Дворічній залишилося до 80 людей, до повномасштабного вторгнення у селищі проживало 3500 мешканців.

Очільник поліції Харківської області Володимир Тимошко наголосив, що Нацполіція місця служби не залишає і не залише. Він наголосив, що у прикордонних і прифронтових районах поліцейські з певною періодичністю міняють локації, бо по них завдають ударів. Щодо ситуації у Дворічній він підкреслив, що робітники "на місці, як були вчора і позавчора".

Поліція Харківщини не виходила з 24.02 і не вийде зараз. У разі необхідності вступала в бої і будуть вступати. Поліція - складова сил оборони, - сказав Тимошко.

Він зазначив, що інформація про начебто виведення поліції - це ІПСО, і закликав бути уважнішими й довіряти лише перевіреним джерелам.

Цієї весни у Харкові та області значно активізувался російське ІПСО. Головна мета - дестабілізувати ситуацію і вплинути на місцеве населення за допомогою неправдивих наративів. Учора мешканці Харкова вчергове отримували фейкові повідомлення про "термінову евакуацію" з міста.

Як протистояти російській дезінформації:

  • критично ставтеся до будь-якої інформації з ненадійних або невідомих джерел. Перевіряйте факти з офіційних каналів - органів влади, авторитетних ЗМІ, міжнародних організацій;
  • не поширюйте і не репостьте сумнівний контент, навіть якщо він видається "резонансним". Краще спочатку перевірити достовірність;
  • звертайте увагу на методи маніпуляцій - спотворене трактування, напівправду, емоційно забарвлені гасла, що не мають фактичних підтверджень;
  • долучайтеся до інформаційних кампаній для підвищення медіаграмотності. Навчайте своїх близьких розпізнавати фейки та дезінформацію;
  • повідомляйте про виявлені випадки пропаганди владі та правоохоронним органам, надаючи докази - скріншоти, посилання тощо.