Електронний кабінет військовозобов'язаних запрацює завтра, 18 травня. Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

18 травня набуває чинності оновлений закон про мобілізацію. Міноборони запускає мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів.

Що це означає?

Відзавтра всі військовозобов'язані віком 18-60 років протягом 60 днів - до 16 липня включно - мають оновити свої облікові дані: 

  • мобільний телефон;
  • фактичне місце проживання;
  • e-mail (за наявності).

Під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде. Таке направлення може бути виписано в разі потреби пізніше.

Як оновити дані?

Оновити дані можна будь-яким із таких способів.

► Онлайн - через додаток "Резерв+". Він буде доступний для завантаження на смартфонах через App Store і Google Play Market з 18 травня.

"Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації в реєстрі "Оберіг". 

Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" про себе.

З 18 червня у застосунку "Резерв+" також з'явиться QR-код, відсканувавши який представники влади зможуть миттєво отримати інформацію щодо вашого статусу як військовозобов'язаного, призовника чи резервіста.

► Також оновити дані можна офлайн у ТЦК або ЦНАПах.

Якщо ви оновлюватимете дані через ТЦК, окрім самої виписки з реєстру, ви також отримаєте відповідну відмітку у військовий квиток.

Штрафні санкції

За порушення правил військового обліку в особливий період (під час воєнного стану) громадянам доведеться сплатити від 17 000 до 25 500 грн.

У мирний час сума штрафу становитиме від 3 400 до 5 100 грн, але може збільшитися в разі повторного порушення протягом року - від 5 100 до 8 500 грн.