Оформити дозвіл на тимчасовий виїзд дітей за кордон можна буде в додатку "Дія". Відповідне рішення підтримав Кабмін, повідомив глава Мінцифри Михайло Федоров.

Раніше для оформлення виїзду дитини віком до 16 років з одним із батьків необхідно було отримати нотаріально завірену письмову згоду від другого з батьків.

Новою послугою можна буде скористатися за умови, що "Дія" встановлена в обох батьків. Один з батьків надсилає заяву про дозвіл, а другий - дає згоду в додатку "Дія.Підписом".

Після схвалення заяви другим з батьків дані автоматично вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану, що дасть змогу прикордонникам перевірити всю інформацію в онлайн-режимі.

Михайло Федоров додав, що послуга в "Дії" буде безкоштовною. При цьому залишиться доступним для батьків класичний спосіб оформлення згоди на виїзд дітей - через нотаріуса.

Раніше в "Дії" стала доступною послуга оплати адміністративного штрафу, повернення грошей від банків-банкрутів, реєстрації нерухомості. Крім того, у застосунку можна замовити дублікати втрачених документів, подати заявку на участь у програмі "єВідновлення", а також замінити водійські права, змінити прописку і подати заяву на реєстрацію шлюбу.

Повний спектр послуг "Дії" - тут.