У Харкові робитимуть трансплантацію органів. З початку 2024 року такі операції є безоплатними для громадян, вони фінансуються Національною службою здоров’я України в межах Програми медичних гарантій.

Про це повідомила заступниця начальника Харківської ОВА Олена Логвинова.

За словами Логвинової, вже два заклади охорони здоров'я у Харківській області подали пропозиції щодо підписання договору з НСЗУ за пакетом "Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів". 

У 2023 році в Україні здійснили майже 590 органних трансплантацій в межах трирічного пілотного проєкту МОЗ, який стартував у 2021-му. Рішенням Уряду наприкінці минулого року на розвиток трансплантацій в країні було спрямовано додаткові 212 мільйонів гривень.

Органні пересадки в Україні проводять 25 центрів трансплантації, які успішно пересаджують серце, печінку, легені, нирки, підшлункову залозу, а у 8 центрах провели 342 пересадки кісткового мозку.

Щорічно в Україні трансплантації потребують близько 5 000 осіб, але реально отримують її лише до 400 пацієнтів.

З 24 лютого до початку червня 2022 року такі операції взагалі не проводилися, адже українській системі охорони здоров'я потрібен був час, щоб переналаштуватися на роботу під час війни.