Батьки щодо своїх дітей завжди трошки суб'єктивні. Одні переоцінюють таланти малюка, приписуючи йому геніальні розумові здібності, а інші недооцінюють, тому що покладають на дитину завищені очікування. Давайте дивитися правді в очі: спроби виростити генія - справа невдячна. Куди корисніше виявлення задатків у дітей, адже кожен нерозкритий талант - це втрачені можливості для дитини в майбутньому.
Які таланти у дітей бувають? Коли і як можна розпізнати талант дитини?
Активна присутність батьків в житті малюка допоможе зрозуміти, які задатки у нього виражені краще. Психологи виділяють кілька типів обдарованості:
- вербальний - дитина любить читати, сама придумує історії, з дитинства грамотно висловлює свої думки;
- подібний - малюк розбирає іграшки, возиться з конструктором, має добру зорову пам'ять, добре орієнтується в просторі;
- математичний - виражається в інтересі до чисел, рахуванні, розв'язуванні логічних задач;
- музичний - у наявності любові до музики, тонкого слуху, гармонійності рухів під музику;
- спортивний - проявляється в унікальній силі, швидкості реакції, витривалості, спритності та інших фізичних даних;
- лідерський або соціальний - з ним дитина завжди відчуває себе «в своїй тарілці», швидко налагоджує контакт з людьми, вміє переконувати і доводити;
- чуттєвий - глибоке емоційне сприйняття навколишнього світу і здатність висловлювати свої почуття у творчості.
Єдиний спосіб побачити і розкрити задатки дитини - дати їй якомога більше можливостей для самореалізації. Нехай вона пробує себе в музиці, спорті, моделюванні. Нехай малює, ліпить, танцює і вирішує завдання на логіку. Будь-який вид розумових вправ принесе користь для розвитку дитячого інтелекту. Навіть якщо у малюка намітилася схильність до математики, не припиняйте долучати його до творчості. Якщо він обожнює футбол, шукайте способи зацікавити в літературі, дослідженні навколишнього середовища.
Плюс пошуку виняткових здібностей в дошкільному віці - це високий рівень допитливості маленького учня, його готовність вчитися новому, відсутність ментальних кордонів. У початковій школі інтелектуальний розвиток триває, але на даному етапі школяра потрібно більше мотивувати.
Як правильно розвивати таланти і здібності дитини? Рекомендації батькам
- Частіше залишайте її наодинці. Дитяча індивідуальність, інтереси виявляються саме в самостійних іграх.
- Перестаньте оцінювати. Дитина - гуманітарій, дитина - логік, ляльки не для хлопчика, пластилін для малюків ... Все це ярлики дорослих (вчителів, батьків), які заважають гармонійному розвитку, формують у дітей стереотипне (обмежене) мислення.
- Підтримуйте. Інтересів у дошкільника може бути дуже багато. Дозвольте дитині займатися тим, що йому подобається, і спостерігайте. В одному з численних занять вона, можливо, знайде своє покликання, і ви не можете знати заздалегідь, в якому саме.
- Не забувайте хвалити. Похвала - одночасно і винагорода за ревну працю, і визнання дитячих здібностей і талантів.
- Розвивайте інтелект. Тренування пам'яті, уваги, фантазії, логічного мислення, образного сприйняття - необхідна основа для реалізації будь-якого дитячого таланту.
Сучасний центр розвитку талантів дитини в Україні - Школа ментальної арифметики Соробан®
Розвиток талантів дитини - загальне покликання батьків і педагогів. Якщо талант очевидний, ви просто вибираєте відповідні розвиваючі курси для дітей, де малюк може вдосконалювати свої навички. Але, щоб виявити задатки генія, потрібно знайти універсальний спосіб його розвитку.
Ментальна арифметика - перевірений ефективний метод розвитку розуму:
- лівопівкульного вербального, цифрового, логічного інтелекту;
- правої півкулі: візуальної пам'яті, уяви, образного сприйняття, просторового мислення;
- практичних навичок комунікації;
- психоемоційного сприйняття;
- самостійності і вольових якостей - високої самооцінки, завзятості в прагненні до успіху;
- здібностей і старанності в навчанні.
Г. Едісон говорив: «Геній - це 1% натхнення і 99% поту». Уроки рахунки в Школі ментальної арифметики Соробан® забезпечують останні 99%. За вами тільки 1% натхнення.