На базі Університетської лікарні ХНМУ в Харкові відкрилася нова протезно-ортезна лабораторія. Про це повідомив голова ХОВА Олег Синєгубов. Проєкт реалізовано за співпраці Харківської обласної військової адміністрації, Міністерства охорони здоров'я України та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

У новій лабораторії пацієнти зможуть отримати повний комплекс послуг - від фізичної терапії та психологічної підтримки до протезування та ортезування. На початковому етапі планується обслуговувати близько 10 пацієнтів на місяць, а після виходу на повну потужність - до 25.

Функціонал лабораторії включає:

  • Виготовлення, налаштування та обслуговування тимчасових і постійних протезів та ортезів.
  • Супровід пацієнта від початку реабілітації до повного відновлення.
  • Консультації з біомеханіки та відновлювальної медицини.

Крім цього, лабораторія слугуватиме практичною базою для підготовки нових фахівців і підвищення кваліфікації лікарів.

Олег Синєгубов подякував МКЧХ за допомогу з приміщенням, обладнанням та підготовкою кадрів. Він також висловив вдячність Міністерству охорони здоров'я за підтримку регіональних ініціатив, зазначивши, що цей проєкт - важливий крок до доступної та якісної медичної допомоги.

Фото - Олег Синєгубов