На офіційному сайті Департаменту з благоустрою, відбудови та реконструкції Харківської міськради з’явилися нові концепції відновлення багатоквартирних житлових будинків, пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів. Ці проєкти стосуються будівель, які вже перебувають у процесі реконструкції.

Запропоновані концепції демонструють, як виглядатимуть оновлені житлові будинки після завершення робіт. Кожен житель Харкова має можливість ознайомитися з візуалізаціями та проголосувати, висловивши свою думку щодо запропонованих варіантів відновлення.

Як повідомив директор Департаменту з благоустрою, відбудови та реконструкції Костянтин Лиска, кількість концепцій на сайті постійно зростає. Наразі доступні візуалізації для 13 житлових будинків та однієї школи, але незабаром їх стане більше. 

«Наше завдання – зробити процес відбудови максимально відкритим і зрозумілим для харків’ян. Візуалізації дозволяють людям не лише побачити, як виглядатиме їхнє житло після відновлення, а й відчути, що воно буде модернізованим», – наголосив Костянтин Лиска.

Ознайомитися з концепціями та взяти участь у голосуванні можна на сайті департаменту за посиланням.

Загалом обстрілами у Харкові пошкоджено 12 тисяч будинків, 70% яз яких належать до житлового фонду. 

У 2025 році в Харкові планують відремонтувати 200 будинків, вже відновлено - 142.