У звільнених з окупації містах Вовчанськ, Куп'янськ, Балаклія та Ізюм виявили 10 російських катівень, з них шість - в Ізюмі. Про це на брифінгу заявив очільник Національної поліції України Ігор Клименко.

За його словами, у Балаклії виявили дві катівні. У місті перебував "Омон", спецпідрозділи Росгвардії та бойовики "ЛНР". 14 вересня правоохоронці затримали трьох "лнрівців".

"Людям одягали мішок на голову та виводили до туалету. В катівнях були відсутні санітарні засоби. Друга катівня була більш жорстока. Туди завозили бокси і в них тримали людей. Були тортури, були знущання. Там пускали струм, були знайдені "удавки", - сказав Клименко.

За його словами, один із загиблих був задушений саме таким чином.

"40-річний місцевий громадянин загинув у Балаклії. Аграрій, якого закатували до смерті. Його задушили зашморгом російські окупанти", - сказав голова Нацполіції.

По одній катівні виявили у селі Гракове Чугуївського району, та у Вовчанську.

В Ізюмі, за словами голови Нацполіції, виявили шість катівень в місцях дислокації російських військових, серед яких були росгвардійці, "ФСБшники" та поціцейські підрозділу "СОБР".

"Приблизно 445 поховань відомо. Це робота не на один тиждень. Тіла ці були закопані з березня. Підійшла відповідна техніка, екскаватори, працюють лабораторії", - сказав він.

За словами Климента, в Ізюмі на місці поховань працює 40 слідчих, 10 криміналістичних лабораторій, працівники прокуратури, СБУ, судмедексперти, техніка.

"Техніка буде розривати, а слідчі та криміналісти будуть вручну ці тіла піднімати і відправляти на експертизи. Бо ми маємо встановити не тільки кількість людей, але й причини смерті. Паралельно триватиме робота щодо ідентифікації кожного тіла, тобто це робота з близькими родичами загиблих", - сказав він.

За словами Клименка, окрім масового поховання поблизу Ізюма, на деокупованій території виявили близько 50 загиблих.