З 5 червня в Україні діє оновлений Перелік територій бойових дій та окупації. З нього виключили населені пункти Пісочинської та Солоницівської громад (крім сіл Сіряки, Куряжанка та Польова).
У коментарях до офіційного на сторінці Солоницівської громади у Facebook — багато коментарів місцевих мешканців, які не розуміють такого рішення. Громада часто перебуває під обстрілами, як і Пісочинська.
.jpg)
Що означає для мешканців виключення з Переліку:
- виплати ВПО: їх заберуть у всіх мешканців цих громад, які проживають в інших регіонах;
- компенсації та окремі державні програми: деякі програми допомоги прив’язані до того, чи перебуває територія в переліку бойових дій чи ні;
- для бізнесу та ФОП — позбавлення податкових пільг (мова може йти про пільги з єдиного податку, військового збору, майнових податків та інших норм, які прив’язані до територій бойових дій);
- для місцевих бюджетів та громад — втрата аргументів для отримання окремих видів допомоги. Статус території бойових дій використовується державою та міжнародними донорами при розподілі частини програм підтримки та відновлення.
Голова Пісочинської сільської ради Олег Чернобай KHARKIV Today, що сподівається, що незабаром Пісочин і Солоницівку повернуть до переліку зони можливих бойових дій, де вони перебували з 2022 року.
«Ведемо переговори з Харківською обласною військовою адміністрацією. І на сьогоднішній день це буде правильно, тому що небезпека залишається», — сказав Чернобай.
У травні 2025 року з переліку виключили Валківську громаду.








