У Харківській області правоохоронці затримали співробітницю Харківського філіалу «Газмережі», яка вимагала 45 тисяч гривень за прискорене оформлення документів на встановлення газового котла в будинку пенсіонерки. Майстру служби експлуатації мереж повідомили про підозру, їй загрожує кримінальна відповідальність.

За даними Харківської обласної прокуратури, взимку до підозрюваної звернувся чоловік, щоб встановити опалення для своєї літньої матері. Співробітниця підприємства заявила, що крім офіційної оплати монтажу він повинен передати особисто їй 45 тисяч гривень за швидке виготовлення проектної документації, інакше процедура затягнеться на довгі місяці. Побоюючись за здоров'я матері в холодну пору, чоловік погодився.

Передача грошей відбувалася у два етапи: у квітні майстриня отримала перший транш у розмірі 30 тисяч гривень, пообіцявши також не відключати газ під час монтажу. Після отримання решти 15 тисяч гривень і передачі готового проекту 28 травня жінку затримали. Зараз перевіряється її причетність до інших аналогічних злочинів.