У Харкові 240-кілограмову жінку відправили до лікарні. Про це повідомили в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

1 квітня о 4 ранку бригада швидкої допомоги отримала виклик до 66-річної жінки. Медики діагностували в неї кому та вирішили госпіталізувати її. Однак через велику вагу пацієнтки медики самостійно винести її з квартири не змогли. Жінка важить 240 кг, у неї IV ступінь ожиріння. Лікарям довелося звернутися по допомогу до бійців ДСНС. Спільними зусиллями жінку вдалося транспортувати до лікарні.

За даними ВООЗ, ожиріння є одним з основних факторів ризику передчасної смерті. Ожиріння IV ступеня зустрічається приблизно у 6% дорослого населення.

Ожиріння IV ступеня - це перевищення нормальної маси тіла більш ніж на 60%. Хворому дуже важко ходити, з'являються патології серцево-судинної та дихальної систем. Лікування дуже тривале і, як правило, малоефективне.

Оптимальна вага для жінки залежить від її зросту, віку, статури та інших чинників. Однак у загальному випадку можна зорієнтуватися за такими рекомендаціями:

  • для жінок низького зросту (до 160 см) оптимальна вага - близько 45-60 кг;
  • для жінок середнього зросту (160-170 см) оптимальною є вага в межах 50-70 кг;
  • для жінок високого зросту (вище 170 см) рекомендований діапазон - 60-80 кг.