У Харківській області активно протистоять ворожим безпілотникам. Про роботу мобільної групи протиповітряної оборони Нацгвардії розповіло "Суспільне".

Екіпаж мобільної групи зазвичай складається з трьох осіб. Отримавши інформацію про наліт "Шахедів", група висувається на бойові позиції. Через 2-4 хвилини гвардійці готові відкрити вогонь. 

Автомобіль для групи передали волонтери. На машині встановлено американський кулемет "Браунінг". Ця зброя вражає безпілотники на відстані до 1200 метрів.

У мобільній групі люди з цивілки, яким довелося освоювати нову для себе спеціальність. Командир Роман був менеджером. Боєць Ярослав із Золочева - слюсарем.

Вразити безпілотник непросто, каже Роман: росіяни щоразу вносять зміни в тактику нальотів. Ярослав доповнює, що раніше "Шахеди" летіли майже по прямій лінії, і їх було набагато простіше виявити. Зараз дрони постійно змінюють маршрути. 

Проте боротьба проти "Шахедів" ведеться успішно. Інші мобільні групи в цьому секторі раніше вже збили чотири безпілотники.

Для виявлення безпілотників гвардійці використовують прожектор: він освітлює небо на півкілометра. За допомогою прожектора дають орієнтир кулеметнику, куди спрямувати зброю і де шукати безпілотник уже в тепловізійний приціл. 

Мобільні групи регулярно збивають російські "Шахеди". 

У ніч із 20 на 21 лютого на Харківщині бійці 15-го мобільного загону збили два безпілотники, які прямували в бік Харкова. 

У ніч із 25 на 26 лютого гвардійці 5-ї Слобожанської бригади Нацгвардії також приземлили два російські безпілотники.

"Шахед-136" - це іранський дрон-камікадзе, який перебуває на озброєнні військ РФ. Летить такий безпілотник на висоті від 60 до 4000 метрів зі швидкістю до 180 км/год. БПЛА має гучний двигун, тому політ ударного дрона можна почути за кілометри. Знищити безпілотник можна будь-яким засобом протиповітряної оборони, а виявити - за допомогою радара.