Фирма, вырывшая котлован в начале улицы Пушкинской, заплатила чуть меньше миллиона гривен за захват землиФірма "Харків-Москва", що вирила котлован на вул. Пушкінській, 2 у Харкові, заплатила 840 тис. грн. до міського бюджету за незаконне користування земельною ділянкою. Про це 17 листопада повідомив офіційний сайт прокуратури Харківської області.

Рішення, яке зобов'язує керівника фірми Олександра (Шмуела) Дукера заплатити цю суму, раніше ухвалив господарський суд Харківської області за позовом прокуратури Київського району Харкова. О.Дукер оскаржив рішення в суді апеляційної інстанції, проте цей суд підтвердив рішення господарського суду.

Як повідомляло раніше "SQ", прокуратура подала позов у ​​зв'язку з тим, що О.Дукер самовільно розширив кордони виділеної йому земельної ділянки на вул. Пушкінській. Сам О.Дукер звинувачення на свою адресу заперечував, заявляючи, що міський голова Геннадій Кернес чинить на нього тиск за допомогою правоохоронних органів.

Довідка "SQ". Фірма "Харків-Москва" почала будівництво бізнес-центру "Європа" на вул. Пушкінській 2008 р. Планувалося, що бізнес-центр "Європа" стане найвищою будівлею в місті. На місці будівництва був виритий котлован під фундамент глибиною 16 м. Подальші роботи на місці котловану не велися. 29 липня 2010 р. перший заступник харківського міського голови Олександр Кривцов заявив, що котлован необхідно законсервувати. О.Дукер у свою чергу повідомив, що будівельні роботи на котловані не ведуться з вересня 2009 р. "Для відновлення робіт необхідно 12 млн.дол. Поки цих грошей немає, і коли вони будуть - невідомо", - зазначив О.Дукер.

11 березня 2011 р. міська комісія з надзвичайних ситуацій зобов'язала фірму "Харків-Москва" виконати всі зобов'язання перед містом і привести будівництво до ладу. В іншому випадку міськрада збиралася ініціювати скасування дозволу на використання землі. У квітні прокуратура Харкова порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень при ритті котловану (ч. 1 ст. 365 КК України) і направила позов до Господарського суду Харківської області про стягнення з фірми "Харків-Москва" 840 тис.грн. компенсації.

Як заявляв у липні голова обласної комісії з надзвичайних ситуацій перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Володимир Бабаєв, котлован становить небезпеку для інженерних комунікацій, метрополітену, побудованих поряд будівель і споруд, порушує систему організації руху автомобільного транспорту. За його словами, крім технологічних складнощів, які створює котлован, він ще й псує вигляд центру міста