Рух транспорту пл. Карла Маркса, Соборним узвозом, вул. Університетською на ділянці від Соборного узвозу до Бурсацького узвозу та пров. Спартаківським, а також вул. Клочківською на ділянці від пл. Пролетарської до Бурсацького узовзу буде обмежено завтра, 12 листопада, з 11.00 до 12.00. Як повідомив сайт міськради, рух обмежується у зв'язку з проведенням Хресного ходу на честь свята набуття Озерянської ікони Божої Матері.

Довідка "SQ". На честь свята набуття Озерянської ікони Божої Матері у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі відбудеться Божественна літургія (початок о 9.00). Після богослужіння від Свято-Благовіщенського кафедрального собору до Свято-Покровського монастиря пройде хресний хід з іконою.

Ікона Божої Матері "Озерянська" вважається головною святинею Харкова та його покровителькою. Вона також вважається покровителькою мисливців та рибалок і шанується чудотворною. За переказами, ікона була знайдена в с.Озеряни (знаходиться в 3 км від м. Мерефи Харківської обл.) під час косовиці трави. Косар після одного з помахів коси почув людський стогін і виявив, що на кінці коси знаходиться половина ікони, а друга частина лежить на землі, і перед нею горить свічка. Він узяв обидві половинки ікони себе додому, де склав їх разом. Наступного дня він не виявив ікони в будинку, пішов у поле і на місці явлення ікони знайшов її знову, але вже з'єднаної з двох частин. З-під ікони струменіло джерело води.

Після хресного ходу з цією іконою, який відбувся з 31 серпня до 18 вересня 1926 р. маршрутом Польна, Білий Колодязь, Вовчанськ, Графське і назад, вона зникла. У наш час з Озерянської ікони Божої Матері залишилося два списки: один - у Свято-Благовіщенському соборі Харкова, інший - у Свято-Озерянської.
18 - 26 вересня навколо Харкова пройшов хресний хід з іконою на честь 300-річчя її здобуття.